Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
Blog > Komentarze do wpisu
Radzieckie i Niemieckie pojazdy pancerne z Bellony
W połowie marca pisałem o pancernych zapowiedziach wydawnictwa Bellona na pierwsze półrocze. br Teraz mogę już napisać coś więcej o dwóch pozycjach autorstwa Georga Bradforda, mówię tu o książkach Radzieckie pojazdy pancerne II Wojny Światowej oraz Niemieckie pojazdy pancerne u schyłku II Wojny Światowej.


RADZIECKIE POJAZDY PANCERNE II WOJNY ŚWIATOWEJ

W publikacji zawarto szczegółowe rysunki radzieckich czołgów i bojowych pojazdów opancerzonych wyprodukowanych przed, podczas i niedługo po zakończeniu II wojny światowej. Rysunki zostały wykonane w skalach najczęściej używanych przez modelarzy, dzięki temu stanowią niezbędną pomoc praktyczną dla każdego pasjonata modeli czołgów i pojazdów wojskowych.

Na podstawie rysunków można skonstruować wierny model sławnego T-34 lub KW, który bez wątpienia będzie cieszył oko zarówno znawców, jak i laików. Autor zamieścił w książce różne modele produkowanych pojazdów, co pozwala na przyjrzenie się procesowi ich rozwoju, wprowadzonym innowacjom oraz szczegółom, które uległy modyfikacji.
Czytelnik może zapoznać się nie tylko z najbardziej popularnymi modelami czołgów i pojazdów pancernych, które walczyły w szeregach Armii Czerwonej na polach bitew II wojny światowej, ale również z tymi, które nie znane są szeroko pojętej publice. W książce przedstawiono również prototypy czołgów, które nie zostały wprowadzone do produkcji, ale stanowiły ważną część linii rozwojowej modeli wprowadzonych do służby zaraz po zakończeniu II wojny światowej.

George Bradford
Wydawca: Bellona
EAN 9788311114999
Tłumaczenie: Przemysław Pyś
88 stron
format 210x295 mm
oprawa miękka

cena det. 17,00 zł

NIEMIECKIE POJAZDY PANCERNE U SCHYŁKU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Książka George'a Bradforda przedstawia szczegółowe schematy niemieckich czołgów i bojowych pojazdów opancerzonych, które pojawiły się na polach bitew u schyłku II wojny światowej. Rysunki zostały wykonane w skalach najczęściej używanych przez modelarzy, dzięki czemu mogą stanowić niezbędną pomoc praktyczną dla każdego pasjonata modeli czołgów i pojazdów wojskowych.

Na podstawie rysunków można skonstruować wierny model np. niemieckiego "Tygrysa" lub "Pantery", który bez wątpienia będzie cieszył wzrok zarówno laików, jak i znawców. Autor zamieścił w książce schematy kolejnych modeli produkowanych pojazdów. Pozwala to przyjrzeć się procesowi rozwojowemu, wprowadzanym zmianom oraz szczegółom, które ulegały modyfikacji.
Czytelnik może zapoznać się nie tylko z najbardziej popularnymi modelami czołgów i pojazdów pancernych, które walczyły w szeregach Wehrmachtu na polach bitew II wojny światowej, ale również z tymi, które pozostają nieznane szeroko pojętej publice. Przyjrzenie się rysunkom przedstawiającym prototypy oraz modele, które nie weszły do produkcji, pozwala na pewne spekulacje "co by było, gdyby...".

George Bradford
Wydawca: Bellona
EAN 9788311115002
Tłumaczenie: Przemysław Pyś
96 stron
format 210x295 mm
oprawa miękka
cena det. 17,00 zł

Źródło: Wydawnictwo Bellona

niedziela, 05 kwietnia 2009, skala72

Polecane wpisy

  • Hunor Produkt ponownie Polsce

    Kolejna nowa firma w ofercie TANK models . Jest nią węgierska firma Hunor Product produkująca modele czołgów i figurki żołnierzy węgierskich z okresu II

  • Armada Hobby w Tank models

    Miło mi jest poinformować, że w ofercie sklepu TANK models są już dostępne żywiczne modele pojazdów wojskowych firmy Armada Hobby w skali 1/72.

  • Promocje w sklepie TANK models

    Do końca tego miesiąca w e-sklepie modelarskim TANK models trwają promocje na wybrane produkty modelarskie.

statystyka