Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
Blog > Komentarze do wpisu
Foto Tank - Praga LT-38 + film

Zdjęcia lekkiego czołgu produkcji czeskiej Praga LT-38 produkowanego w kooperacji w zakładach Škoda w Pilźnie i Českomoravska Kolben Daňek (ČKD) w Pradze w latach 1938-1942. Był to bardzo nowoczesny czołg jak na tamte lata, o jego zakup starała się również Polska, lecz nie została ona sfinalizowana przez dwa wydarzenia, pierwszym było zajęcie Cieszyna, drugim aneksja Czech przez Niemców. Zdjęcia zostały wykonane podczas zlotu miłośników militariów "Cihelna 2009" w okolicach miasteczka Králíky przez Milana Mynářa.

Praga LT- 38 Praga LT- 38 Praga LT- 38

Praga LT- 38 Praga LT- 38 Praga LT- 38

Trzeba również zaznaczyć, że czołg ten był używany również przez niemieckie dywizje pancerne podczas agresji na Polskę, a następnie ZSRR. Służył również, jako czołg policyjny do zwalczania polskiej partyzantki podobnie jak 7TP. Na bazie tego czołgu, było również wyprodukowanych wiele późniejszych odmian niemieckich czołgów i niszczycieli np.: SdKfz 138 Marder III, SdKfz 138/1 Grille, SdKfz 140 Flakpanzer 38(t) Gepard oraz dobrze wszystkim znany Jagdpanzer 38(t) Hetzer.


Foto:
Milan Mynář

Film prezentujący czołg Praga LT-38 nakręcony w
Králíkach.Uwaga! - Kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora zabronione!!

wtorek, 01 września 2009, skala72

Polecane wpisy

  • 7TP - rekonstrukcji cd.

    Nowe (dzisiejsze) fotki stanu rekonstruowanego polskiego czołgu 7TP. Starsze zdjęcia: - 09.03.2009 r. - 01.09.2009 r.

  • Foto Tank - Pz. Kpfw. V Panther

    Zdjęcia resztek podwozia niemieckiego czołgu Pz. Kpfw. V Pather jakie znajduje się w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

  • Muzeum Wyrzutni Rakiet - Rąbka 2010 cz.1

    Zdjęcia z Muzeum Wyrzutni Rakiet , które znajduje się na terenie byłego niemieckiego poligonu rakietowego w Rąbce k/Łeby. Po wojnie znajdował się tam polski pol

statystyka