Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
Blog > Komentarze do wpisu
Warsztat - Samochód pancerny Ford Tfc - RPM 1/35

Ford TFC - RPM 1/35Warsztat modelu jednego z pierwszych polskich samochodów pancernych Ford Tfc w skali 1/35 wyprodukowanego przez firmę RPM (in-box). Samochód będzie wykonany w tzw. kamuflażu japońskim z okresy wojny polsko-bolszewickiej. (Update 2)


Etap 1: budowa karoserii.

Model nie należy do najdokładniejszych. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że składa się idealnie. W trakcie montażu okazuje się, że powstają szpary i trzeba dość sporo spiłować krawędzie i poprawić kąty. Jak widać na zdjęciu nr.2, po wklejeniu płyty pancernej z wizjerem dla kierowcy powstaje spory odstęp, później należy go zaszpachlować, co wykonałem. Bardzo słabo jest wykonany element łączący maskę z przedziałem załogi, jest za wysoki i wchodzi na przednią płytę, zalecam wykonanie nowego, który zrobiłem z przeźroczystej czystej płyty CD. Wieża jest również do poprawienia, podstawa jest za duża i trzeba ją opiłować i dopasować do góry. Należy również ściąć tulejkę mocującą wieżę z karoserią i przesunąć o jakieś 2-3 mm do przodu.

Ford TFC - RPM 1/35 Ford TFC - RPM 1/35 Ford TFC - RPM 1/35
Ford TFC - RPM 1/35 Ford TFC - RPM 1/35

Budowa karoserii cz.2:
Wprowadziłem lekkie zmiany w karoserii. Została wykonana pełna podłoga , która dorobiłem z plastiku z płyty CD i wzmocniłem fragmentem ramki. Opierając się na zdjęciach zostały usunięte boczne klapy po bokach maski (zdj. 8) oraz spiłowane górne nad przedziałem załogi (patrz zdj. 5 i 8/9), ponieważ powinny one być idealnie równe i szeroki e względem góry. Klapy zostały wykonane z bardzo cienkiego i elastycznego plastiku z pudełka (patrz zdj.7 ).

Ford TFC - RPM 1/35 Ford TFC - RPM 1/35 Ford TFC - RPM 1/35
Ford TFC - RPM 1/35

Etap 2: Podwozie, wiaża i kończenie karoserii.

Podwozie zostało praktycznie wykonane, jeszcze dwie części i będzie zrobione. Wieża wykonana, zrobiłem kompletnie nową lufę Maxima i wyciąłem w wieży poprawny otwór na jego zamontowanie. Została ona zrobiona z części ramki od innego modelu, sama lufa wykonana jest z uciętego fragmentu igły do zastrzyków i lekko rozszerzona na końcu okrągłym pilnikiem. Dodałem również płytę pancerną pod wież

Ford TFC - RPM 1/35 Ford TFC - RPM 1/35 Ford TFC - RPM 1/35

Wątek na forum modelarskim ModelWork.

sobota, 24 kwietnia 2010, skala72

Polecane wpisy

statystyka