Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
Blog > Komentarze do wpisu
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 20

Wielkie Bitwy II Wojny Światowe Nr. 20Numer 20. kolekcji - Przełęcz Kasserine 1943 - Ostatnie walki w Afryce wraz z filmem DVD "Zaginione dowody: Afryka Północna" w sprzedaży od 21 maja 2010 r.

Walki w Afryce Północnej, które toczyły się od listopada 1942 r. do maja 1943 r., były chrztem bojowym armii USA. Po łatwym lądowaniu na plażach Afryki amerykański II Korpus ruszył ku Tunezji, wspierając w ten sposób działania brytyjskiej 8. Armii. Rommel, obawiający się uderzenia na tyły swoich wojsk, zdecydował się zaatakować niedoświadczone oddziały amerykańskie, zadając im błyskawiczny, niespodziewany cios na przełęczy Kasserine.


Wielkie Bitwy II Wojny Światowe 20 DVDWojska sprzymierzonych były zbyt rozciągnięte, by stawić skuteczny opór. Mimo początkowych sukcesów jednostki niemieckie nie dysponowały już jednak wystarczającą siłą, by wykorzystać powodzenie pierwszych dni walk - ofensywa niemiecka została krwawo zatrzymana. Walki w Tunezji przyniosły niedoświadczonym jednostkom amerykańskim liczne korzyści. Pozwoliły wprowadzić zmiany w przestarzałej taktyce i szkoleniu, dzięki nim rozbłysły także gwiazdy Eisenhowera, Pattona czy Bradleya.

---
Kolejny 21. numer "Kursk 1943" wraz z filmem DVD wkrótce w sprzedaży.

piątek, 14 maja 2010, skala72

Polecane wpisy

  • Wielkie bitwy II Wojny Światowej Nr. 31

    22 pażdziernika w sprzedaży ukaże się numer 31. Wielkie Bitwy II W.Ś. pt. Powstanie Warszawskie 1944 - Zryw Wolności wraz z filmamem na DVD Powstanie warszawsk

  • Wielkie bitwy II Wojny Światowej - 30

    W sprzedaży jest już numer 30. kolekcji wielkie Bitwy II W.Ś. Saipan i Tinian 1944 wraz z filmami DVD pt. Uderzenie na Mariany oraz Zaginione dowody: Saipan .

  • Wielkie bitwy II Wojny Światowej Nr. 29

    W sprzedaży jest już numer 29. kolekcji poświęcony bitwie o "Caen 1944" wraz z filmami DVD. Jednym z głównych celów oddziałów brytyjskich, wyznaczonych im do zd

statystyka