Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
Blog > Komentarze do wpisu
Wielkie bitwy II Wojny Światowej Nr. 31

Wielkie bitwy II Wojny Światowej - 3122 pażdziernika w sprzedaży ukaże się numer 31. Wielkie Bitwy II W.Ś. pt. Powstanie Warszawskie 1944 - Zryw Wolności wraz z filmamem na DVD Powstanie warszawskie - koniec jest już bliski.

Od blisko pięciu lat Polska znajdowała się pod okupacją niemiecką, jej ludność była prześladowana, zabijana i zmuszana do niewolniczej pracy, okupacyjne oddziały niszczyły wszelkie przejawy polskiej kultury i historii. Polacy nie byli jednak bezczynni. Pozostające w ukryciu oddziały Armii Krajowej czekały na rozkaz rozpoczęcia powstania, wypatrując z niecierpliwością chwili, w której istniałyby szanse na nawiązanie walki z osłabioną armią niemiecką.

Wielkie bitwy II Wojny Światowej - 31Wydawało się, że odpowiedni moment nadszedł w lipcu 1944 r., gdy wojska radzieckie ruszyły z ofensywą na wschodnich ziemiach II Rzeczypospolitej. Powstanie warszawskie, rozpoczęte 1 VIII 1944 r., początkowo osiągnęło pewne sukcesy, ostatecznie jednak upadło wskutek przygniatającej przewagi wojskowej przeciwnika, braku znaczącego wsparcia sojuszników zachodnich i w obliczu obojętności wojsk radzieckich.

---
Wkrótce w sprzedaży 32. numer Guam 1941 i 1944 wraz z filmem DVD.

wtorek, 19 października 2010, skala72

Polecane wpisy

  • Wielkie bitwy II Wojny Światowej - 30

    W sprzedaży jest już numer 30. kolekcji wielkie Bitwy II W.Ś. Saipan i Tinian 1944 wraz z filmami DVD pt. Uderzenie na Mariany oraz Zaginione dowody: Saipan .

  • Wielkie bitwy II Wojny Światowej Nr. 29

    W sprzedaży jest już numer 29. kolekcji poświęcony bitwie o "Caen 1944" wraz z filmami DVD. Jednym z głównych celów oddziałów brytyjskich, wyznaczonych im do zd

  • Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 28

    W sprzedaży jest już numer 28. kolekcji "Dzień "D" cz.3 - 1944plaża Sword" wraz z filmami DVD. 16 minut po północy 6 VI 1944 r. około 50 m od mostu na kanale Ca

statystyka