Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
sobota, 28 lutego 2009
Wojna pancerna 1939-1945 - Janusz Piekałkiewicz

Wojna Pancerna 1939-1945Kolejna pozycja wydawnicza dla miłośników broni pancernej, która doczekała się kolejnego wznowienia, autorstwa Janusza Piekałkiewicza, autora książek z okresu II Wojny Światowej, np. Polenfeldzug - Hitler und Stalin zerschlagen die Polnische Republik (wyd. polskie - Polski wrzesień: Hitler i Stalin rozdzierają Rzeczpospolitą, wydawnictwo Magnum ).

Od wydawcy: Przejmujący i obiektywny opis wojny pancernej na wszystkich frontach II wojny światowej z punktu widzenia obu toczących wojnę stron oraz państw neutralnych. Zawiera wiele dotychczas nieznanych lub nieuwzględnianych faktów, niepublikowanych zdjęć, faksymiliów, map i rysunków technicznych najważniejszych pojazdów pancernych II wojny światowej.

niedziela, 22 lutego 2009
65. rocznica zamachu na Franza Kutscherę - Foto
Zamach na Franza Kutschere - 2009r. Nie jest to informacja stworzona na stronę poświęconą modelarstwu i czołgom, ale jako Warszawiak, nie mogę jej pominąć, a innym modelarzom, zapewne fotografie przydadzą się. W dniu dzisiejszym, w Alejach Ujazdowskich w Warszawie, odbyła się inscenizacja zamachu na kata Warszawy Franza Kutschere, która odbyła się w dniu 01.02.1944 roku.

piątek, 20 lutego 2009
Tygrysy, Sturmgeschütze, Jagdpanthery. Niemieckie samodzielne pancerne formacje wsparcia 1939 - 1945

Tygrysy, Sturmgeschütze, Jagdpanthery. Niemieckie samodzielne pancerne formacje wsparcia 1939 - 1945Książka jest pionierską próbą zebrania i usystematyzowania zagadnienia organizacji samodzielnych pancernych jednostek wsparcia, które w strukturach Wehrmachtu stanowiły poważną, aczkolwiek rozproszoną siłę.

Autor postawił sobie za cel rozwinięcie i pogłębienie pewnego wycinka badań znakomitego polskiego historyka, płk. prof. dr. hab. Tadeusza Sawickiego, zajmującego się organizacją niemieckich sił zbrojnych na froncie wschodnim w końcowym okresie II wojny światowej. Praca opiera się przede wszystkim na oryginalnych dokumentach niemieckich, które po II wojnie światowej zostały zmikrofilmowane i obecnie przechowywane są w amerykańskim National Archives - Collection of Foreign Records Seized, Rekord Group 2422.

czwartek, 19 lutego 2009
In-Box - BT-5 z wyrzutniami rakiet - UMMT 1/72

BT-5 z wyrzutniami rakiet - UMMT 1/72Model radzieckigo czołgu kołowo-gąsienicowego BT-5 z wyrzutniami rakiet w skali 1/72 wyprodukowany przez ukraińską firmę UMMT (dawny UniModels) z Ukrainy. Zestaw składa się z czterech ramek z elementami czołgu, blaszki z elementami fototrawionymi oraz kompletem kalkomanii.

poniedziałek, 16 lutego 2009
Zapowiedź zeszytu nr.37 serii "Czołgi Świata"
Czołgi Świata nr. 37W najnowszym numerze z serii "Czołgi Świata", który ukarze się nakładem wyd. AmerCom pod koniec lutego, zostanie zaprezentowany model amerykańskiego transportera opancerzonego M113 z 2003 roku, czyli najprawdopodobniej będzie to wersja amerykańska z okresu wojny w Iraku. Szkoda, że jest to kolejny model "nowoczesnego" czołgu, a nie z okresu I czy też II wojny światowej. Mam nadzieję, że będzie on wykonany dużo lepiej niż ostatnio prezentowany model Churchilla Mk.VII z 1944 roku.
Mark Sołonin: 22 czerwca 1941, czyli jak zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana / 23 czerwca 1941. Dzień M
Choć ostatnio zalewają nas książki o prawdziwej historii, nie tej, której uczyłem się w szkole podstawowej i dalej, czyli historii również "prawdziwej", ale na czasy PRL, stwierdzam, że te pozycje powinno się przeczytać. "22 czerwca 1941, czyli jak zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana" oraz "23 czerwca 1941.
niedziela, 15 lutego 2009
Warsztat - Armata 47 mm "Pocisk"

Armata 47mm "Pocisk" - RPM 1/35Zdjęcia z warsztatu armaty 47 mm z fabryki "Pocisk". Model model został wyprodukowany przez firmę RPM w skali 1/35 i powiem szczerze, że nie jest to prosty model, ponieważ nie jest najlepiej wykonany (In-Box).


niedziela, 08 lutego 2009
In-Box - Załoga czołgu radzieckiego 1939/42 - ICM 1/35

załoga czołgu radzieckiego 1939 - ICM 1/35Zdjęcia zestawu trzech figurek przedstawiający załogę czołgu radzieckiego z okresu 1939-42 roku produkcji firmy ICM w skali 1/35. Figurki świetnie pasują do modeli czołgów i samochodów pancernych lub dioram z okresu Czerwonego Blitzkriegu i napaści ZSRR na Polskę w 1939 roku.

środa, 04 lutego 2009
Czerwony Blitzkrieg - Vladimir Beshanov
CZERWONY BLITZKRIEGCZERWONY BLITZKRIEG, jest to tytuł książki autorstwa Vladimira Beshanova opisująca "politykę" Stalina wobec Polski, Finlandii, krajów nadbałtyckich w latach 1939-1941. Nie jest to jakieś wybitne dzieło historyczne, jest tam kilka odmiennych, od faktów historycznych, teorii autora, takich jak np., że, polskiej polityce zagranicznej, było bliżej do Berlina, niż tak jak to było naprawdę. Mimo błędnych wywodów autora, warto przeczytać książkę. (Fragment książki)

Zakładki:
@-Kontakt.
e-Shop
Polecam !
In-Box Pojazdy
In-Box Figurki
WALKAROUND 1:1
FIGURKI
Tank 3D
Galeria Modeli
Warsztat
WOZY BOJOWE
CZOŁGI ŚWIATA
Fortyfikacje
FORUM
Outside The Armor
PORADNIK
Producenci Figurek
Producenci Modeli
Sklepy
Www.
Wydawnictwa
Strony Modelarzy
statystyka