Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
niedziela, 29 listopada 2009
Warsztat - Sherman M-4A3 (105mm) - Eduard 1/72

Sherman M4A3 105mm - Eduard 1/72Na warsztat równocześnie z Panterą D i Pz.IIc trafił nowo zakupiony model Shermana M-4A3 z działem 105mm czeskiej firmy Eduard (In-Box) w mojej ulubionej skali 1/72 z kompletem blaszek fototrawionych.

piątek, 27 listopada 2009
In-Box - Sherman M-4A3 105mm (Późny) - Eduard 1/72

Sherman M4A3 105mm - Eduard 1/72Model amerykańskiego czołgu średniego Sherman M-4A3 z działem 105mm z kompletem blaszek fototrawionych Czeskiej firmy Eduard w skali 1/72. Model jest bardzo dobrze wykonany, posiada wiele elementów i detali, jakich brakuje wielu innym modelom Shermanów, praktycznie nie trzeba dodawać elementów z poza kompletu. Zestaw składa się z trzech ramek, obszernej, kilkustronicowej instrukcji z racji tego, że do zestawu jest dołączony pełen komplet blaszek fototrawionych, które w przypadku innych modeli należy dokupić oraz zestaw kalkomanii dla dwóch wersji.

Foto Tank - Daimler Dingo Mk.III

Daimler Dingo Mk.IIISzczegółowe zdjęcia samochodu opancerzonego brytyjskiej konstrukcji Daimler Dingo Mk.III. Samochody tego typu były używane głównie do zwiadu przez cały okres II W.Ś. przez armie brytyjską, polską w ramach Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Jego produkcję rozpoczęto w 1939 roku w wersji Mk.I i ogółem modeli Dingo w różnych wersjach wyprodukowano ponad 6600 egzemplarzy.

czwartek, 26 listopada 2009
Technika Wojskowa Historia 1/2010

Nowa Technika Historia 1/2010

Na stronie wydawnictwa Magnum-X, wydawcy magazynów Poligonu, Nowej Techniki Wojskowej i Nowej Techniki Wojskowej Wyd. Specjalne zapowiedziało na rok 2010 ukazanie się nowego pisma. Będzie nim magazyn Nowa Technika Historia, który najprawdopodobniej będzie ukazywało się jak inne magazyny, co dwa miesiące. Pierwszy numer będzie dostępny już w listopadzie na XVIII Targach Książki Historycznej, o których pisałem wcześniej. Mam nadzieję, że nowa pozycja wydawnicza nie zastąpi którego z w/w magazynów.

środa, 25 listopada 2009
Nowe zdjęcia tankietki TKS oraz M4A1 Grizzly

TKSW dziale Foto Tank zostały dodane nowe szczegółowe zdjęcia czołgów. Doszło dwanaście nowych zdjęć drugiego egzemplarza polskiej tankietki TKS oraz dziewięć nowych zdjęć czołgu Sherman M4A1 Grizzly, który znajduje się w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wszystkie wozy są sprawne i biorą udział w wielu imprezach i pokazach w Polsce jak i za granicą.

wtorek, 24 listopada 2009
In-Box - Mk. A "Whippet" - Emhar 1:72

Mk. A Model Brytyjskiego średniego czołgu z okresu I W.Ś. Mark A "Whippet" (występował również pod nazwą "Trittom Chaser") w skali 1/72. Model został wykonany przez angielską firmę Emhar w 2002 roku i jest jednym z modeli czołgów z okresu I W.Ś. Występuje on również w skali 1/35.
Zestaw składa się z trzech ramek, instrukcji z opcjami malowania oraz zestawu kalkomanii, dzięki którym można wykonać model w czterech wariantach: brytyjskim, japońskim, rosyjskim oraz niemieckim. Nie jest skomplikowanym modelem, ale trzeba dorobić i przerobić kilka elementów, co poprawi wygląd czołgu i zbliży go do oryginału.

sobota, 21 listopada 2009
Czołgi Świata #46 - Sd.Kfz.186 Panzerjager Tiger Ausf.B Jagdtiger - 1945 r. - FOTO

Czołgi Świata #46 - JagdTigerJest już w sprzedaży 46 numer serii "Czołgi Świata" z model przedstawiającym Sd.Kfz.186 Pz.Jagdtigera w skali 1/72 z okresu walk na froncie zachodnim pod koniec II W.Ś. wraz z książką w której jest opisane powstanie czołgu, gdzie walczył i podane są jego dane techniczne bogato ilustrowanej zdjęciami i rysunkami. (Zdjęcia >>)

Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 7
Wielkie Bitwy II Wojny Światowe 7Numer 7. Kolekcji
Tobruk 1941 Pierwsza ofensywa Rommlawraz z filmem DVD "Kolor wojny" odc.7

W lutym 1941 r. do Trypolisu przybył gen. Erwin Rommel, którego zadaniem miała być pomoc dla sił włoskich, przepędzonych właśnie z Cyrenajki przez Brytyjczyków. Wyczyny zarówno niemieckiego generała, jak i dowodzonych przez niego wojsk przeszły potem do historii wojskowości. W trakcie swej ofensywy "Lis pustyni" odrzucił oddziały Brytyjskiej Wspólnoty Narodów z powrotem na granicę egipsko-libijską, zdobywając przy tym znaczną część sprzętu brytyjskiej 2. DPanc.
czwartek, 19 listopada 2009
Poligon 6/2009

Poligon 6/2009Na początku grudnia ukaże się w sprzedaży nowy numer dwumiesięcznika Poligon 6/2009, którego wydawcą jest Magnum-X. Będzie to ostatni numer w tym roku pełen ciekawych artykułów w większości poświęconych broni pancernej.

Znajdziemy w nim:środa, 18 listopada 2009
Willys Jeep - MiniArt 1/35

MiniArt - British Staff Car 1/35Firma MiniArt zapowiedziała nowy model w skali 1/35. Jest nim amerykański samochód terenowo-zwiadowczy Willys Jeep. Model jest w całości plastikowy i nie posiada w zestawie elementów fototrawionych, jedynym bonusem są figurki Brytyjskich żołnierzy w mundurach afrykańskich (tropikalnych), dwóch oficerów oraz kierowca. Jeep posiada dwie wersje malowania, oba pochodzą z okresu walk w Afryce.

 
1 , 2 , 3
Zakładki:
@-Kontakt.
e-Shop
Polecam !
In-Box Pojazdy
In-Box Figurki
WALKAROUND 1:1
FIGURKI
Tank 3D
Galeria Modeli
Warsztat
WOZY BOJOWE
CZOŁGI ŚWIATA
Fortyfikacje
FORUM
Outside The Armor
PORADNIK
Producenci Figurek
Producenci Modeli
Sklepy
Www.
Wydawnictwa
Strony Modelarzy
statystyka