Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
niedziela, 29 marca 2009
Tank Power: 7TP vol. 2

Myślę, że ta informacja ucieszy nie tylko miłośników polskiej pancerki z okresu Kampanii Wrześniowej '39. Nakładem wydawnictwa Militaria ukaże się druga część monografii polskiego czołgu 7 TP.

Janusz Magnuski, Rajmund Szubañski, Janusz Ledwoch,
118 stron, 15 stron kolorowych, 157 fotografii,
15 map, 2 tabele, 1 schemat, 8 str. planów
Produkcja i zastosowanie bojowe
ISBN 9788372193179
Cena 45 zł.

SS-HITLERJUGEND. HISTORIA 12. DYWIZJI WAFFEN SS 1943-1945

SS-HitlerjugendWydawnictwo Bellona zapowiada, kolejna, piątą już część z serii Zbrodnicze dywizje SS - Hitlerjugend. Historia 12. Dywizji Waffen SS 1943-1945. Książka ukazać ma się w połowie kwietnia.

Szczegółowy opis składu osobowego, sprzętu i szlaku bojowego Dywizji SS-Hitlerjugend, sformowanej z fanatycznych członków młodzieżowych organizacji III Rzeszy i weteranów Dywizji SS-Leibstandarte. Zawiera unikalne zdjęcia dywizji od momentu utworzenia jednostki po zacięte walki w Normandii, kluczowe manewry podczas ofensywy niemieckiej w Ardenach i walki na Węgrzech.
niedziela, 22 marca 2009
Foto Tank - T-34/85
Zdjęcia czołgu T-34/85 znajdującego się w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Zaznaczę, że czołg jest w pełni sprawny, aktualnie przechodzi remont silnika.

piątek, 20 marca 2009
Czerwony Blitzkrieg – J.Magnuski, M.Kołomijec
Czerwony BlitzkriegKsiążka zatytułowana Czerwony Blitzkrieg nie jest najnowsza pozycją na naszym rynku wydawniczym, ukazała się ona w 1994 roku nakładem firmy Pelta z Warszawy. Autorami są dwaj znawcy broni pancernej, Janusz Magnuski oraz Maksym Kołomijec. „Czerwony Blitzkrieg” jest obowiązkową pozycją każdego miłośnika broni pancernej z okresu początku II Wojny Światowej. Książka, a raczej album, jest doskonałym opisem radzieckiej broni pancernej od jej początku, znajdują się tam opisy wszystkich czołgów, samochodów pancernych we wszystkich ich wersjach i fazach rozwoju.

FOTO TANK
Powstał nowy działa pod nazwą FOTO TANK, będą w nim umieszczane szczegółowe zdjęcia czołgów, wozów bojowych, armat i działa. Na pierwszy ogień wjechał do działu niemiecki niszczyciel czołgów Jagdpanzer 38(t) Hetzer we wczesnej wersji (patrz jarzmo działa). Na samym początku zamieszczę tu zdjęcia pancerki znajdujące się w muzeach w Warszawie, następnie pojawią się zdjęcia innych wozów znajdujących się np. w muzeum wBiałymstoku, Poznaniu, Krakowie. Będą również zdjęcia części czołgów, takich jak wieże, ponieważ nic więcej z danego czołgu nie pozostało, albo i same lufy (BT-7). Zdjęcia przydadzą się, do wykonania detali w swoich wspaniałych modelach w różnych skalach.
Foto Tank - Hetzer Jagdpanzer 38(t) - wczesna wersja

Szczegółowe zdjęcia wczesnej wersji niemieckiego niszczyciela czołgów Jagdpanzer 38(t) Hetzer. Czołg znajduje się w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

czwartek, 19 marca 2009
Poligon 2/2009
Poligon 2/2009W sprzedaży ukazał się drugi numer dwumiesięcznika "Poligon". W najnowszym numerze znajdują się dwa artykuły dla miłośników polskiej broni pancernej z okresu międzywojennego (1918-1939). Jeden z nich poświęcony jest powstawaniu jednostek pancernych na początku odzyskania niepodległości i użycia jej podczas wojny z bolszewikami w 1919-1921. Drugi artykuł, autorstwa, znawców polskiej broni pancernej, mianowicie Janusza Magnuskiego oraz Andrzeja Kińskiego opisują, na podstawie dostępnej, oryginalnej dokumentacji, sposoby malowania polskiej pancerki od 1918 do 1939 roku, pt. Oznakowanie i kamuflaż pojazdów pancernych wojska polskiego 1918-1939 - cz.I Kamuflaż.
poniedziałek, 16 marca 2009
Zapowiedź zeszytu nr.38 serii "Czołgi Świata"
Na stronie AmerComu, pojawiła się informacja zapowiadająca #38 miesięcznika "Czołgi Świata". Do zeszytu zostanie dołączony model działa SdKfz 166 Sturmpanzer IV Brummbär w skali 1/72. Miejmy nadzieję, że model zostanie wykonany dużo lepiej niż ostatni z okresu II WŚ, jakim był Churchill Mk.VII. Zestaw pojawi się w sprzedaży w  połowie kwietnia.
Foto: Wikipedia
czwartek, 12 marca 2009
Pancerne zapowiedzi Bellony (Update)

W najnowszym katalogu na okres Styczeń-Czerwiec 2009 wydawnictwa Bellona, znalazło się wiele ciekawych i to bardzo, zapowiedzi wydawniczych dla miłośników sił pancernych z okresu drugiej wojny światowej. W książkach będą ujęte wojska pancerne III Rzeszy jak i ZSRR z początku jak i końca wojny.

Tim Bean, Will Flower
PANCERNA POTĘGA STALINA. ROSYJSKIE CZOŁGI W II WOJNIE ŚWIATOWEJ

Książka przedstawia miarodajny opis ponad 40 typów czołgów, jakie służyły w radzieckich wojskach pancernych przed 1945 rokiem, szczegółową historię ich rozwoju i zastosowania od pierwszych dni powstania w latach dwudziestych poprzez okres stalinowskich czystek i niemiecką napaść w 1941 roku, aż do epickiej bitwy na Łuku Kurskim i ostatecznego zwycięstwa na ulicach Berlina.

środa, 11 marca 2009
DYWIZJE WAFFEN SS 1939-1945 - Chris Bishop
Dywizje Waffen SS 1939-1945Nie dawno pisałem o książce poświęconej Dywizjom Grenadierów Pancernych Wehrmachtu 1939-1945 autorstwa Chrisa Bishopa, a za moment ukarze się kolejna pozycja z serii Siły Zbrojne III Rzeszy wydana przez wydawnoctwo Bellona pt. Dywizje Waffen SS 1939-1945.

Przewodnik, z pewnością należy do najlepiej opracowanych pozycji opisujących elitarne oddziały wojskowe III Rzeszy - dywizje Waffen SS.

W książce zastosowano podział chronologiczny według daty powstania kolejnych dywizji Waffen SS. Dokładnie omówiono i zilustrowano używane przez niemieckich żołnierzy czołgi, pojazdy opancerzone i pomocnicze.
 
1 , 2
Zakładki:
@-Kontakt.
e-Shop
Polecam !
In-Box Pojazdy
In-Box Figurki
WALKAROUND 1:1
FIGURKI
Tank 3D
Galeria Modeli
Warsztat
WOZY BOJOWE
CZOŁGI ŚWIATA
Fortyfikacje
FORUM
Outside The Armor
PORADNIK
Producenci Figurek
Producenci Modeli
Sklepy
Www.
Wydawnictwa
Strony Modelarzy
statystyka