Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
poniedziałek, 27 kwietnia 2009
Tank Power: Samochody Pancerne wz.28 / wz.34

Kolejna dobra wiadomość dla miłośników broni pancernej, a jeszcze większa dla tych, którzy interesują się polską bronią pancerną do 1939 roku. Wydawnictwo Militaria tuż po wydaniu drugiej części monografii czołgu 7TP, o której już pisałem w marcu, wydała kolejną monografię, tym razem są nimi samochody pancerne wz.28 / wz.34.

Autorem jest Janusz Ledwoch. książka będzie zawierała: 82 strony, 96 fotografii,  5 map, 13 rysunków, 1 schemat, 9 str. planów oraz opisy produkcji i zastosowania bojowego. Cena 35 zł.

poniedziałek, 20 kwietnia 2009
Czołgi Świata #38 - Brummbär - 1944 r. - Foto.
Jest już w sprzedaży nr. 38 serii Czołgi Świata, a w nim model działa samobieżnego Sd. Kfz. 166 Stu. Pz. IV Brummbär w skali 1/72. Nie można powiedzieć, że jest on wykonany bardzo dokładnie, chociaż jak na masową produkcję, nie jest źle. Kadłub jest wykonany z metalu, sama wanna jest wzięta od modelu czołgu Pz. Kpfw. IV tej samej firmy, brakuje jednak kół nośnych gąsienic, które są zakryte płytami pancernymi. Cena nie uległa zmianie i wynosi 19.90 zł. (Szczegółowe fotografie modelu)
czwartek, 16 kwietnia 2009
Zapowiedź zeszytu nr.39 serii "Czołgi Świata"

Wydawnictwo Amercom zapowiedziało, że w majowym, 39 numerze serii Czołgi Świata ukaże się kolejny model z okresu II Wojny Światowej, będzie nim niemiecki samochód pancerny Sd. Kfz 234/2 Puma, 11.SS Fw. Pz. Gren. Div "Norland", Narva 1944.

piątek, 10 kwietnia 2009
Druga część zdjęć T-34/85 w dziale Foto Tank
W marcu br. zaprezentowałem pierwszą część z dwóch, zdjęć czołga T-34/85 z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Dzisiaj prezentuję drugą i ostatnią serię zdjęć w dziale Foto Tank.
Militaria XX wieku Nr 1/2009
W tym tygodniu w sprzedaży ukazał się drugi numer dwumiesięcznika Militaria XX wieku wydawany przez wydawnictwo Kagero. W numerze można znaleźć wiele artykułów na temat lotnictwa, okrętów, umundurowania, ale również i tu uwaga, kolejny artykuł dotyczący polskiej broni pancernej sprzed II Wojny Światowej, dokładnie chodzi o czołga* rozpoznawczego TK, potocznie zwany tankietką. W numerze:

LOTNICTWO
- Na z góry straconej pozycji…

- Chance Vought F4U Corsair cz. II

- Skylark IV” kapitana Shipmana

- Najdłuższy dzień Wietnamu 32

niedziela, 05 kwietnia 2009
Radzieckie i Niemieckie pojazdy pancerne z Bellony
W połowie marca pisałem o pancernych zapowiedziach wydawnictwa Bellona na pierwsze półrocze. br Teraz mogę już napisać coś więcej o dwóch pozycjach autorstwa Georga Bradforda, mówię tu o książkach Radzieckie pojazdy pancerne II Wojny Światowej oraz Niemieckie pojazdy pancerne u schyłku II Wojny Światowej.
sobota, 04 kwietnia 2009
Do Broni! Nr 1/2009
Ukazał się najnowszy numer magazynu Do Broni! (Nr 1/2009). Jest to zupełnie nowe wydanie, zmienił się wydawca i aktualnie jest nim wydawnictwo ZP-Grupa, pismo jest dużo bogatsze w fotografie, ilość artykułów i zawiera 130 stron. W Do Broni! znajdziemy np. szeroki opis czołgu 7TP wraz z dokumentacją z CAW oraz:Zakładki:
@-Kontakt.
e-Shop
Polecam !
In-Box Pojazdy
In-Box Figurki
WALKAROUND 1:1
FIGURKI
Tank 3D
Galeria Modeli
Warsztat
WOZY BOJOWE
CZOŁGI ŚWIATA
Fortyfikacje
FORUM
Outside The Armor
PORADNIK
Producenci Figurek
Producenci Modeli
Sklepy
Www.
Wydawnictwa
Strony Modelarzy
statystyka