Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
niedziela, 31 maja 2009
Powstańczy samochodu pancernego "Kubuś" - TORO 1/35

Model z żywicy powstańczego samochodu pancernego w skali 1/35 wykonany przez Krzysztofa Salwiczka. Malowanie Kubusia nie jest oryginalnym kamuflarzem, tylko własną inwencją autora.

sobota, 30 maja 2009
Niszczycielska Broń - Robert A. Slayton

Czy Tygrys był najlepszym czołgiem II wojny światowej? Czy Sherman był czołgiem doskonałym czy śmiertelną pułapką? Czy armata kaliber 88 mm naprawdę zasłużyła na swoją świetną reputację? Robert Slayton odpowiada na te pytania. Od broni strzeleckiej po broń pancerną przedstawia najsłynniejsze egzemplarze pistoletów, karabinów, moździerzy, czołgów, samochodów pancernych II wojny światowej, porównuje je i ustala, który był najlepszy, a który cieszył się niezasłużoną sławą.

Pasjonująca książka, napisana z poczuciem humoru, pełna żywych anegdot i wspomnień użytkowników broni, to pierwszy ranking najlepszego uzbrojenia wojsk lądowych II wojny światowej – obiektywy, demistyfikujący wojenną technologię i ujawniający prawdziwe wady i zalety broni, którą walczono na wszystkich frontach.

Waffen SS. Piekło na froncie zachodnim - Chris Bishop

Bardzo ciekawa pozycja opisująca walki dywizji Waffen SS Totenkopf, Leibstandarte AH, Das Reich oraz Hitlerjugend na froncie zachodnim. Można tam zanleźć opisy walk dywizji grenadierów oraz wspierającyj je jednostek pancarnych SS.

Okryte najgorszą sławą dywizje Leibstandarte, Das Reich, Totenkopf, Hitlerjugend: ich operacje bojowe i zbrodnie wojenne 300 nieznanych zdjęć Waffen SS w akcji SS. Ideologiczni fanatycy i bezlitośni funkcjonariusze posłusznie wypełniający rozkazy byli dla Hitlera podstawowym narzędziem sprawowania władzy. Nadzorowali policję polityczną i kryminalną, służbę bezpieczeństwa, wywiad i kontrwywiad, zajmowali kluczowe stanowiska w rządzie i urzędach.

środa, 27 maja 2009
In-Box - BT-7 1935 + załoga - Zvezda 1:35 (3545)
Radziecki lekki czołg BT-7RT mod.1935 r. (Быстроходный танк - czołg szybkobieżny) wraz z załogą wyprodukowany przez rosyjską firmę Zvezda w skali 1/35. Model BT-7 z załogą jest już dość rzadki, tak samo jak model czołgu ciężkiego T-28. Aktualnie są one produkowane oddzielnie, do czołgu należy dokupić komplet czołgistów zależnie od okresu historycznego, w jakim będzie się sklejać model.
wtorek, 26 maja 2009
SUPER MODEL 2/2009

Wkrótce w sprzedaży ukaże się nr.2 magazynu Super Model wydawany przez KAGERO.

W numerze:

- czołg pływający PT-76
- model SU-27 Flanker
- plany modelarskie SU-27
- zapowiedzi i nowości modelarskie

poniedziałek, 25 maja 2009
Będzie Muzeum WP czy złomowisko w ruderze?
Stan techniczny budynków uniemożliwia bezpieczne prowadzenia działalności wystawienniczej na terenie oddziału MWP.
W związku z powyższym mając na uwadze bezpieczeństwo osób zwiedzających z dniem 22.01.2009 r. Polecam zamknąć do odwołania wystawy znajdujące się na terenie oddziału Muzeum WP przy ul. Powsińskiej 13.

Decyzja nr. 6 z dnia 21.01.2009 r.
Dyrekcja Muzeum Wojska Polskiego
sobota, 23 maja 2009
In-Box - Pz.Kpfw. IV Ausf. G - Hasegawa 1:72 (31143)
Model niemieckiego średniego czołgu Pz.KpFw. IV Ausf G (31143) wyprodukowanego w 1998 roku przez japońską firmę Hasegawa w skali 1/72. Jak można zauważyć model jest dość starannie i szczegółowo wykonany, oczywiście można go jeszcze wzbogacić dodatkowo kupując zestawy blaszek, np. błotniki, boczne płyty pancerne, gąsienice ogniwkowe czy też lufę metalową. Powyższy model w pierwotnej wersji pochodzi z bitwy pod Charkowem i był używany przez 1. D.Panc. SS Leibstandarte Adolf Hitler. Co ciekawe w komplecie znajdują się elementy innej wersji Pz.Kpfw. IV, jest nim wóz techniczny na podbudowie Pz.Kpfw. IV Aus F Munitionspanzer z dzwigiem do załadunku pocisków dla działa 54cm Karl.
piątek, 22 maja 2009
Wojna domowa w Hiszpanii 1936-1939
Bardzo ciekawa pozycja wydawnicza ukazująca wojnę w Hiszpanii. Można w niej znaleźć informacje na temat użycia broni pancernej na skalę, jakiej jeszcze nie była ona w użyciu. książka zawiera informację nt. czołgów używanych przez wojska republikańskie jak i frankistowskie, takie jak BT-5/7, T-26, BA-3 czy też niemieckie Pz.Kpfw. I A i B dostarczane przez Z.S.S.R oraz III Rzeszą Niemiecką. Hiszpańska wojna domowa była czymś więcej niż bratobójczymi walkami. W lipcu 1936 r. nikt nie mógł przewidzieć, że nieudany pucz wojskowy może zapoczątkować trzyletni zaciekły konflikt, przenikający granice państw i budzący namiętności, a także podziały w całej Europie.
Czołgi w natarciu. Historia niemieckiej broni pancernej
Kolejna pozycja dla miłośników broni pancernej z okresu II Wojny Światowej. Autor przedstawia zarys dziejów niemieckiej broni pancernej oraz jej wykorzystanie na polu walki - od początkowych sukcesów aż do ostatecznej porażki, kiedy nawet superczołg "Tygrys" nie mógł odwrócić losów wojny. Po objęciu władzy przez Hitlera korpus broni pancernej stał się awangardą sił zbrojnych III Rzeszy, nieodzownym elementem "wojny w nowym stylu", którą niebawem świat poznał jako blitzkrieg.

Wydawca: Bellona. Termin wydania: 09.06.2009

środa, 20 maja 2009
Jakie modele z serii "Czołgi Świata" mogą się ukazać? - FOTO
To zapytanie zapewne nurtuje wiele osób zbierające modele czołgów z serii "Czołgi Świata" wydawane przez firmę AmerCom. Przeszukując internet można trafić na pewne informacje, ale nie są one oficjalnymi i można sie tylko domyślać. Na podstawie tych danych, można wywnioskować, że cała seria będzie liczyła 52 modele i stworzyć nieoficjalną listę modeli z w/w serii, jakie mogą się pojawić w sprzedaży. Oto i ona:
 
1 , 2 , 3
Zakładki:
@-Kontakt.
e-Shop
Polecam !
In-Box Pojazdy
In-Box Figurki
WALKAROUND 1:1
FIGURKI
Tank 3D
Galeria Modeli
Warsztat
WOZY BOJOWE
CZOŁGI ŚWIATA
Fortyfikacje
FORUM
Outside The Armor
PORADNIK
Producenci Figurek
Producenci Modeli
Sklepy
Www.
Wydawnictwa
Strony Modelarzy
statystyka