Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
niedziela, 28 czerwca 2009
Jagdpanzer 38(t) 105mm StuH 44/2 - nowość z UniModels

Jagdpanzer 38(t) 105mm StuH 44/2Ukazał się kolejny model z ukraińskiej firmy Unimodels. Jest nim kolejna wersja działa samobieżnego 38(t) na podwoziu lekkiego czołgu czeskiego Škoda. Tym razem Hetzer uzbrojony jest w działo 105 mm StuH 42/2. Model pochodzi z początku 1944 r. W skład zestawu wchodzą cztery ramki z częściami, komplet blaszek np. z osłonami bocznymi, płytą pancerną do MG-34 oraz zestawem kalkomanii.

Pz.Beob.Wg. II - nowy model z ACE (1/72)

Pz. BeoWg. II - ACE 1/72Na początku miesiąca pisałem o zapowiedzi nowego modelu w skali 1/72 z firmy ACE. Był nim czołg Pz.Beob.Wg. II  czyli czołg obserwacyjny artylerii. Jak się okazuje, model jest już w sprzedaży i lada moment powinien pojawić się na naszym rynku. Cena zapewne będzie wachała się w granicach 35-40 zł.

sobota, 27 czerwca 2009
Tank Power: TK-3/TK-S

Tank Power nr. 321 - TK-3/TK-SJest już w sprzedaży kolejna monografia poświęcona polskiej broni pancernej z okresu międzywojennego. Kolejny numer serii Tank Power jest poświęcony polskim tankietkom. Autorem jest Janusz Ledwoch, autor innych monografii polskiej broni pancernej, takich jak, Samochody Pancerne wz.28 / wz.34, 7TP vol. 1-2, które zostały wydane z serii Tank Power przez wydawnictwo Militaria. Cena: 37 zł.


Tank Power nr. 321 - TK-3/TK-S 1939
Janusz Ledwoch
92 strony 297x210, 11 stron kolorowych,
112 fotografii, 11 map,

Warsztat - Pz.Kpfw. V Panther Ausf. D - ICM 1/35

Pz.Kpfw. V Ausf. D PantherPo długim czasie na warsztat trafił model Pz. Kpfw. V Panther Ausf. D w skali 1/35 produkcji ukraińskiej firmy ICM. Jest to mój pierwszy model czołgu, który będzie waloryzowany blaszkami firmy ABER oraz metalową lufą z ARMO. Postaram się, aby wykonać otwierany tylny luk w wieży oraz ruchome zawieszenie. Zostaną również, w miarę możliwości, użyte ogniwkowe, ruchome gąsienice do Panthery D węgierskiej firmy FRIULMODEL. 14.07.2009: Update #3.

środa, 24 czerwca 2009
Niszczyciel czołgów TKS-D (Działo samobieżne TKS-D)

TKS-DW lutym 1936 Biuro Badań Technicznych Broni Pancernych rozpoczęło studia nad konstrukcją opancerzonego ciągnika artyleryjskiego, zdolnego do przewożenia armaty przeciwpancernej Bofors kal. 37 mm. Prace projektowe prowadził zespół pod kierunkiem inż. R. Gundlacha. Głównymi konstruktorami pojazdu byli: inż. J. Łapuszewski i H. Lipko. Konstrukcję nowego pojazdu oparto na podwoziu ciągnika artyleryjskiego C2P. Zakładano, że armata po zdemontowaniu z lawety będzie mogła być przewożona także na ciągniku. Pojazd mógł holować lawetę a w razie potrzeby prowadzić ogień z armaty na pojeździe. Pojazd ten był klasyfikowany też jako "czołgowa laweta działka piechoty Bofors 37mm".

POGROM PANCERNY 1941 ROKU

POGROM PANCERNY 1941 ROKUKolejna książka autorstwa Władimira Bieszanowa pt. POGROM PANCERNY 1941 ROKU pojawiła się na naszym rynku. Autor kontynuuje w swojej książce opis wojny pomiędzy III Rzeszą a ZSRR, dwoma zaprzyjaźnionymi totalitarnymi krajami, który tak naprawdę rozpoczął II wojnę światową, chociaż o to, kiedy rozpoczęła się tak naprawdę II wojna światowa można się sprzeczać, czy rozpoczęła się ona wraz z napaścią Niemiec na Polskę, czy też wtedy, kiedy do wojny przystąpiły Stany Zjednoczone. Władimir Bieszanow w książce Pogrom Pancerny, opisuje zbrojenia III Rzeszy oraz ZSRR, jak powstawały siły pancerne, ile i jakich czołgów posiadała III Rzesza Niemiecka, a ile ZSRR w momencie napaści, a raczej uprzedzenia ruchów Stalina, który chciał dzień później zacząć „wyzwalać lud pracujący” za swoją zachodnią granicą (domysły).

wtorek, 23 czerwca 2009
NIEMIECKIE I RADZIECKIE POJAZDY PANCERNE 1941-1945. Już w sprzedaży.

NIEMIECKIE POJAZDY PANCERNEUkazały się dwie bardzo dobre książki z wydawnictwa Bellona, o których już pisałem w zapowiedziach. Obie książki napisał George Bradford. Obie pozycje nie są dokładnie książkami, jak to zwykle bywa, a raczej albumami zawierającymi krótki opis i rysunki techniczne samochodów pancernych, czołgów od lekkich do ciężkich, dział samobieżnych i niszczycieli czołgów. Szczegółowe rysunki ukazują dany model czołgu czy też samochodu pancernego w czterech rzutach, od przodu i tyłu, z boku i z góry w dwóch skalach, 1:35 oraz 1:48. Poza rysunkami w skalach, znajdziemy również krótki opis np., czym poza wieżą różnił się radziecki samochód pancerny BA-6 od BA-10.

SS-WIKING HISTORIA 5. DYWIZJI WAFFEN SS 1941-1945

SS-WIKING HISTORIA 5. DYWIZJI WAFFEN SS 1941-1945

Wydawnictwo Bellona zamieściła na swojej stronie długo oczekiwaną zapowiedź kontynuacji serii Zbrodnicze dywizje SS. Będzie nią książka autorstwa Ruperta Butlera opisująca dzieje 5. Dywizji pancernej Wiking, od jej powstania, poprzez walki na froncie wschodnim, w Polsce np. podczas tłumienia Powstania Warszawskiego, aż po sam koniec w Austrii.

Od wydawcy:

W obliczu ostrych niedoborów siły żywej dowództwo SS zaczęło poszukiwać ochotników, skłonnych do wstąpienia w szeregi oddziałów bojowych (Waffen) SS.

Czołgi Świata #41. BTR-80 - 1999 r.

Czołgi Świata 41 - BTR-80Lada moment w sprzedaży ukarze się #41 serii Czołgi Świata. Do zeszytu będzie dołożony transporter opacerzony BTR-80 - 1999 r.

BTR-80 w malowaniu rosyjskiej 98. Dywizji Powietrznodesantowej, wchodzącej w skład KFOR, Prisztina, Serbia, 1999 r.
Transporter otrzymał kamuflaż składający się z nieregularnych, dużych plam w kolorach piaskowym, szarym i khaki. Na burcie znajduje się napis "Russia" i numer taktyczny "343" w kolorze białym.

Zapowiedź zeszytu nr.42 serii "Czołgi Świata"

Czołgi Świata 42Zgodnie z przewidywaniami. Wydawnictwo AmerCom na swojej stronie zapowiedziało kolejny, #42 serii "Czołgi Świata". Będzie nim nowoczesna  amfibia opancerzona AAVP7A1.

O przewidywaniach, jakie jeszcze mogą pojawić się modele czołgów z serii "Czołgi Świata" pisałem w maju br.

 
1 , 2 , 3
Zakładki:
@-Kontakt.
e-Shop
Polecam !
In-Box Pojazdy
In-Box Figurki
WALKAROUND 1:1
FIGURKI
Tank 3D
Galeria Modeli
Warsztat
WOZY BOJOWE
CZOŁGI ŚWIATA
Fortyfikacje
FORUM
Outside The Armor
PORADNIK
Producenci Figurek
Producenci Modeli
Sklepy
Www.
Wydawnictwa
Strony Modelarzy
statystyka