Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
poniedziałek, 31 sierpnia 2009
Obchody 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Warszawy w 1939 r.

OBCHODY 70. ROCZNICY OBRONY WARSZAWY WE WRZEŚNIU 1939 R.Z okazji 70. Rocznicy wybuchu II Wojny  Światowej i obrony Warszawy w Warszawie odbędzie się pokaz grup rekonstrukcji historycznej oraz sprzętu wojskowego.

01.09 - Rynek Starego Miasta:
- godz. 16.00: oficjalne otwarcie wystawy w siedzibie muzeum,
- godz. 16.00-17.30: przemarsz grup rekonstrukcyjnych i pokazy sprzętu wojskowego 1939,
- godz. 17.30-20.00: zaproszenie publiczności zgromadzonej na Rynku Starego Miasta do zwiedzania wystawy.

piątek, 28 sierpnia 2009
Militaria XX wieku Nr 4/2009

Militaria 4/2009W tym tygodniu ukazał sie czwarty numer dwumiesięcznika Militaria XX w. wydawany przez wyd. Kagero. W numerze znajdziemy:

BROŃ PANCERNA
- Niemieckie samochody pancerne w latach 1900–1918
- Czołgi Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Francja 1940

INNE
- Armia Republiki Socjalnej Włoch
- 22. ochotnicza dywizja kawalerii SS
- Khe Sanh 40 lat po bitwie
- Nie swastyką go, to kumakiem! czyli IX Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych „Operacja Południe” 2009

czwartek, 27 sierpnia 2009
Zapowiedź zeszytu nr.44 serii "Czołgi Świata"

Czołgi Świata #44Kolejna zgodna z przewidywaniami zapowiedź modelu z serii "Czołgi Świata". Wydawnictwo AmerCom ujawniło zapowiedzi zeszytu #44 serii "Czołgi Świata". Będzie nim szybki czołg brytyjski czołg Centurion Mk. III (A41).
O przewidywaniach, jakie jeszcze mogą pojawić się modele czołgów z serii "Czołgi Świata" pisałem w maju br.

Foto Tank - T-48 (SU-57) - lekkie działo samobieżne

Lekkie działo samobieżne T-48 na podbudowie amerykańskiego transportera opancerzonego M3. Używane było przez armie USA i Wielkiej Brytanii, jednak do końca nie spełniało ono zadania ze względu na kaliber działa, które nie było skuteczne do zwalczania niemieckich czołgów na froncie zachodnim. W ramach umowy Lend-Lease, Alianci przekazali je do ZSRR, gdzie nosił oznaczenie SU-57. Działo było również na wyposażeniu Wojska Polskiego, a po wojnie na stanie LWP.


M3 T-48 (SU-57) - lekkie działo samobieżne M3 T-48 (SU-57) - lekkie działo samobieżne M3 T-48 (SU-57) - lekkie działo samobieżne

Antoni Ekner - Samochód pancerny "Kubuś" 1944

Samochód Pancerny Kubuś - A. Ekner

Doskonała i najlepsza, monografia powstańczego samochodu pancernego Kubuś napisana przez Antoniego Eknera. Na czterdziestu stronach znajdziemy szczegółowe informacje dot. powstania i konstrukcji tego samochodu, które są uzupełnione wieloma rysunkami technicznymi. Autor udowadnia, że Kubuś został wykonany na bazie samochodu ciężarowego Chevrolet 155, a nie jak do tej pory, uważali inni monografiści Kubusia, że był to Chevrolet 157. Autor opisuje również dokładnie akcje, w których brał udział powstańczy samochód pancerny, wzbogacone o wywiady z uczestnikami ataków na Uniwersytet Warszawski ze zgrupowania "Krybar".

środa, 26 sierpnia 2009
Kadry decydują o wszystkim - Władimir Bieszanow

Władimir Bieszanow - KADRY DECYDUJĄ O WSZYSTKIMJest już w sprzedaży czwarta książka autorstwa Władimir Bieszanow po Czerwonym Blietzkriegu, Pogromie Pancernym, 1942 Poligon czerwonych generałów zatytułowana Kadry decydują o wszystkim.

"Kadry decydują o wszystkim" to zdanie Iosifa Wissarionowicza Stalina przeszło do historii. Na kpinę zakrawa jednak fakt, że tych właśnie kadr, w jednym z najważniejszych sektorów funkcjonowania każdego państwa - wojsku, Wódz Światowego Proletariatu pozbył się z łatwością. I to nie wysłał za granicę, jak choćby byłego Wodza Naczelnego a jednocześnie swego konkurenta o najwyższe stanowiska w kraju Trockiego, a... postawił pod murem.

7. Dywizja Pancerna Wehrmachtu - Hasso Von Manteuffel

7. Dywizja Pancerna WehrmachtuPopularna monografia 7 Dywizji Pancernej Wehrmachtu, zwanej "Dywizją duchów" (niem. Gespensterdivision). Przydomek ów zyskała podczas kampanii francuskiej, kiedy to dowodzona przez gen. Erwina Rommla błyskawicznie przemieszczała się w głąb zajmowanych przez Wehrmacht terytoriów. W efekcie nawet niemieckie dowództwo miało kłopoty z określeniem miejsca jej położenia.
W roku 1941, będąc jednostką bojową 3. Grupy Pancernej (Grupa Armii "Środek"), uczestniczyła w ataku na ZSRR. Rok później została przerzucona do Francji i włączona do sił zajmujących jej dotychczas nie okupowaną część. Od grudnia tego roku do sierpnia 1944 r., wchodząc w skład 1 Armii Pancernej (Grupa Armii "Don"), ponownie walczyła na froncie wschodnim.
Data wydania: 15.09.2009, wyd. Bellona.

poniedziałek, 24 sierpnia 2009
Wnętrze "Kubusia" z MPW

Zamieszczam nowe zdjęcia repliki samochodu powstańczego "Kubuś", która znajduje się w Muzeum Powstania Warszawskiego . Zgodnie z obietnicą są to zdjęcia wnętrza samochodu pancernego. Wszystkie znajdują się w dziale Foto Tank, gdzie są również zdjęcia oryginalnego "Kubusia" z MWP w Warszawie.

Samochód Pancerny Kubuś Samochód Pancerny Kubuś Samochód Pancerny Kubuś

Foto: Skala72
Uwaga! - Kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora zabronione!!

niedziela, 23 sierpnia 2009
Foto Tank - TK-3 + film

Lekki dwuosobowy czołg rozpoznawczy TK-3 (tankietka) został opracowany na początku 1930 roku i został skierowany do masowej produkcji w 1931 roku na potrzebu Wojska Polskiego. Jego następcą był lekki czołg rozpoznawczy TKS.

TK-3 TK-3 TK-3

Tank Power: Barbarossa 1941 vol.III

Tank Power 323Trzecia część wspaniale opisanej kampanii przeciwko ZSRR przez Jacka Domańskiego. Książka jest bogato ilustrowana zdjęcia, mapami i kolorowymi rysunkami. W tej części będą opisane toczone walki na terenie Białorusi w czerwcu i lipcu 1941 roku.


Jacek Domański,
Barbarossa 1941 vol. III

78 stron, 3 strony kolorowe,
72 fotografie cz-b, 9 tabel, 8 map.
ISBN 978-83-72-323-0
Cena 32 zł

 
1 , 2 , 3
Zakładki:
@-Kontakt.
e-Shop
Polecam !
In-Box Pojazdy
In-Box Figurki
WALKAROUND 1:1
FIGURKI
Tank 3D
Galeria Modeli
Warsztat
WOZY BOJOWE
CZOŁGI ŚWIATA
Fortyfikacje
FORUM
Outside The Armor
PORADNIK
Producenci Figurek
Producenci Modeli
Sklepy
Www.
Wydawnictwa
Strony Modelarzy
statystyka