Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
środa, 30 września 2009
Ciężki czołg Mark I - Airfix 1/76

Airfix - Tank MARK I

W tym roku ukazał się model Brytyjskiego czołgu z okresu I W.Ś. Mark I (wer. męska*) w skali 1/76 wyprodukowany przez firmę Airfix.

Firma Airfix nie należy do jednych z najlepszych firm, jeżeli chodzi o jakość modeli, ale modele czołgów z okresu I W.Ś. należą do rzadkości, nie mówiąc już o tym, że jest to pierwsza wersja czołgu (zbiornika) z serii Mark. Na chwilę obecną nie widziałem tego modelu w naszych sklepach i nie mogę zbyt wiele powiedzieć na jego temat.

Flakpanzer I - Dragon 1/35

Flakpanzer INo i pojawiła się kolejna zapowiedź modelarska z firmy Dragon. Jest nim działo samobieżne, flak na podbudowie tankietki  Pz.Kpfw I.

Firma Dragon nie podała konkretnej daty ukazania się modelu. Jedynie, że będzie doskonale odwzorowywał oryginał, zawierał elementy foto trawione i gąsienice Magic Track.

Opancerzone wozy bojowe - Philip Trewhitt

OPANCERZONE WOZY BOJOWEBardzo dawno temu (połowa maja), pisałem, że ma ukazać się książka Philipa Trewhitta pt. Opancerzone wozy bojowe, które miały zostać wydane przez wydawnictwo Bellona. Dzisiaj mogę już śmiało powiedzieć, że książka już się ukazała i jest w sprzedaży.

Od wydawcy:
Broń pancerna to złowieszczy wynalazek XX wieku, wykorzystywany już w I wojnie światowej, ale jego zalety zostały w pełni docenione podczas II wojny światowej, gdy odgrywał znaczącą rolę w przełamaniu frontu przeciwnika.

wtorek, 29 września 2009
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 3

Wielkie Bitwy II Wojny Światowe 33. Francja 1940
Blitzkrieg na Zachodzie oraz odc.3 z serialem "Kolor wojny"
Śladami II Wojny Światowej-Dunkierka,
Tajemnicza decyzja Hitlera pod Dunkierką

Trzecia część filmu"Kolor wojny"opowiada o zmaganiach w powietrzu. Walki wspominane są przez weteranów II wojny światowej, pilotów i członków zagłóg samolotów walczących pod niebem Europy i Azji. Ich opowieści ilustrowane są filmami nakręconymi w czasie szkolenia lotników i podczas lotów bojowych.

Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 2

Wielkie Bitwy II Wojny Światowe 2Dania i Norwegia 1940
Front skandynawski
oraz
odc.2 z serialem "Kolor wojny"
Twarzą w twarz, Skandynawia-zapomniany front

Druga część filmu dokumentalnego "Kolor wojny" to opowieść o tych, którzy z bronią w ręku zmagali się z wrogiem, doświadczając jednego z najbardziej traumatycznych przeżyć, jakie zna psychika człowieka. Dla nich każdy kolejny dzień był walką - walką, w której przegrani tracili życie.

Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 1

Wielkie Bitwy II Wojny Światowe 1Od kilku tygodni wydawnictwo AmerCom wydaje serię Wielkie Bitwy II Wojny Światowe, książka + płyta DVD. Pierwsa część poświęcona jest Polsce od 1939 roku czyli od Wojny Obronnej 1939.

Cz.1 : Rzuceni na front, Polskie Państwo Podziemne - AK, Blitzkrieg Polska 1939

Serial ukazuje tragiczne wydarzenia największego konfliktu w dziejach świata z niezwykłej perspektywy. Przyzwyczajeni jesteśmy do nieco uproszczonego obrazu II wojny światowej jako starcia dobra i zła, walki sprawiedliwości z okrucieństwem, zmagań, w których wybory moralne były jednoznaczne, a opowiedzenie się po którejś ze stron - bardzo proste. Krótko mówiąc, wojnę tę postrzegamy w tonacji czerni i bieli.

poniedziałek, 28 września 2009
Poligon 5/2009

Poligon 5/2009W sprzedaży pojawił się piąty numer dwumiesięcznika Poligon, który jest wydawany przez wydawnictwo Magnum-X.
W najnowszym numerze znajdziemy kontynuacje artykułów z poprzednich numerów jak i nowe poświęcone również polskiej broni pancernej.
W najnowszym numerze:

- Bataliony czołgów lekkich 7 TP – struktura
- 73. Dywizja Piechoty pod Warszawą – walki wrześniowe
- Ciężkie japońskie działa przeciwlotnicze z lat 1941–1945

czwartek, 24 września 2009
Zapowiedź zeszytu nr.45 serii "Czołgi Świata" (!!!)

Czołgi Świata #45Rewelacyjna zapowiedź ze strony AmerCom. W październiku, ukaże się model ciężkiego czołgu z okresu II W.Ś. Sd.Kfz.184 Panzerjager Tiger(P) Elefant - 1944 r.
Czołg w sali 1/72 wraz ze zeszytem opisującym jego powstanie i działania podczas wojny oraz odpowiedników po stronie Aliantów i ZSRR był zapowiadany w maju br. Przewidywania sprawdzają się, jak na razie, w 100%.

Update: Elefant w sprzedaży ukaża się 22.10.2009 r.

Sd.Kfz.138 Panzerjager 38 Marder III H Fgst. 38(t) Ausf.H I - Dragon 1/35

Sd.Kfz.138 Panzerjager 38 Marder III H Fgst. 38t Ausf.H Nie dawno pisałem o nowych modelach w skali 1/35 z firmy Dragon. Dzisiaj na stronie ukazała się kolejna zapowiedź. Będzie nim niszczyciel czołgów Marder III, który był wybudowany na podwoziu czeskiego czołgu Praga LT-38. Model będzie posiadał bardzo pieczołowicie wykonane detale, elementy foto trawione oraz gąsienice z elementów Magic Track. Nowością będzie dodatkowy element wykonany z miękkiego plastiku imitujący brezentową osłonę wieży.

Tank Power 325: Vickers 6-ton Mark E/F Vol.II

Tank Power Vickers 6-ton Mark E/F vol. IIKilka dni temu pisałem o nowej pozycji wydawniczej z serii Tank Power, która ukazuje się nakładem wydawnictwa Militaria. Dzisiaj na stronie wydawnictwa ukazała się informacja zapowiadająca część drugą monografii poświęconą lekkiemu czołgowi Vickers Mark E i F. Autorem drugiej jak i pierwszej części jest Janusz Ledwoch. Druga cześć będzie opisywała użycie czołgów przez Finów, Bułgarów i Chińczyków. Oczywiście będzie ona ilustrowana zdjęciami, rysunkami kamuflażu i oznaczeń oraz mapami.


Janusz Ledwoch : Vickers 6-ton Mark E/F vol. II,
Cena 37 zł.

 
1 , 2 , 3
Zakładki:
@-Kontakt.
e-Shop
Polecam !
In-Box Pojazdy
In-Box Figurki
WALKAROUND 1:1
FIGURKI
Tank 3D
Galeria Modeli
Warsztat
WOZY BOJOWE
CZOŁGI ŚWIATA
Fortyfikacje
FORUM
Outside The Armor
PORADNIK
Producenci Figurek
Producenci Modeli
Sklepy
Www.
Wydawnictwa
Strony Modelarzy
statystyka