Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
czwartek, 30 października 2008
Książki warte przeczytania
Czytając nowe książki o historii Polski, uczymy się jej od nowa, tego, czego mnie uczono, było jedną wielką obłudą, np. "fakty" o Wrześniu 1939 i początku II wojny światowej mają się ni jak do faktów, czasami nie chce mi się wierzyć, ale fakt jest faktem i tego się trzeba uczyć. Uczono nas, że armia polski w 1939 roku, to kawaleria i piechota, atakująca szabelką lub bagnetem czołgi niemieckie, a fakty były inne, mieliśmy wojska pancerne, lotnictwo, dobrze wyposażone pułki piechoty, zapominano dodać, że o drugim ataku na wojska polskie, o ataku ZSSR w dniu 17 września, ale teraz możemy o tych wszystkich wydarzeniach dowiedzieć się z nowych publikacji, napisanych rzeczowo i rzetelnie. Pozycje wydawnicze są bogato ilustrotrowane w zdjęcia z tamtego okresu, które na pewno przydadzą się wiellu modelarzom.Oto niektóre pozycje:

wtorek, 21 października 2008
Bitwa pancerna pod Nowym Wiśniczem w 1939 r. - Film

Bitwa pod Nowym WiśniczemFilm ukazujący rekonstrukcję bitwy pancernej polskich wojsk zmotoryzowanych (10. Brygada Kawalerii ) podczas Wojny Obronnej. Jest wykonany przez miłośników oręża polskiego i polskiej broni pancernej przy pomocy technologii 3D. Na filmie będzie można zobaczyć czołgi polskie jak i niemieckie, np. Vickersy, 7TP, FT-17, tankietki TKS, Pz. I-IV.

niedziela, 19 października 2008
Warsztat - 7TP - Mirage-Hobby 1/72

7TP - Mirage Hobby 1/72Zacząłem sklejanie kolejnego modelu, jest nim lekki czołg produkcji polskiej 7 TP w wersji jednowieżowej w kamuflażu z 1938 r. Model został wyprodukowany przez Mirage Hobby w skali 1/72, nie posiada żadnych elementów fototrawionych i żywicznych.

sobota, 18 października 2008
T-34/76 mod.1940 - UniModels 1/72
T-34/76 1940 wer. niemiecka - UniModels 1/72 (251)Model średniego czołgu radzieckiego T-34/76 mod. z roku 1940 w malowaniu z okresu bitwy o Moskwę w wersji niemieckiej (model zdobyczny) z ukraińskiej firmy Uni Models (obecnie UMMT)w skali 1/72. Zestaw składa się z czterech ramek, posiada elementy fototrawione i żywiczne. Wejście do czołgu oraz boczne skrzynie wykonane są z masy żywicznej, możliwość wykonania trzech wersji, dwóch radzieckich oraz niemieckiej.

sobota, 04 października 2008
Barwy czołgów niemieckich 1933-43 r.

Barwy PanzerwaffenKażdy początkujący modelarz ma problem z doborem odpowiednich kolorów farb do pomalowania swojego czołgu. Poniżej zaprezentuję paletę kolorów farb firmy Model Master Acryl dla czołgów Panzerwaffe.

Należy pamiętać, że czołgi biorące udział w ataku na Czechosłowację, Polskę, Francję, Rosję i Grecję czy też na samym początku kampanii w Afryce północnej były malowane kolorem Schwarzgrau. W późniejszym okresie wszystkie wozy bojowe i czołgi w Afryce były przemalowywane na kolor Sandgelb bezpośrednio na w/w kolor.

czwartek, 02 października 2008
7 TP (wer. niemiecka) - Mirage Hobby 1/72

7TP - Mirage Hobby 1/72Model polskiego czołgu 7 TP w wersji jednowieżowej w skali 1/72 w malowaniu niemieckim. Wiele czołgów tego typu zostało zdobytych przez wojska niemieckie i wykorzystywane podczas ataku na ZSSR oraz jako czołgi treningowe lub tzw. policyjne do zwalczania np. partyzantów. Model został wydany przez polską firmę Model Hobby.

T-26 z wieżą BT-2 - UniModels 1/72
T-26 z wieżą BT-2 - UniModels 1/72 (405)Model lekkiego czołgu radzieckiego T-26 z wieżą czołgu BT-2 został skonstruowany na podwoziu czołgu Vickers. Model został wyprodukowany przez ukraińską firmę UniModels (obecnie UMMT) w skali 1/72.


Pz.Kpfw. I Ausf. B - Italeri 1/72

Pz.Kpfw. I Ausf.B - Italeri 1/72Model lekkiego czołgu Pz.Kpfw. I Ausf. B z włoskiej firmy Italeri w skali 1/72 (nr.kat: 7042). Model jest wykonany mało precyzyjnie, brakuje detali, a części są dość topornie wykonane i słabo wyskalowane. Do zestawu dodana jest figurka czołgisty niemieckiego. Brak elementów fototrawionych.

środa, 01 października 2008
Czołgi Świata #32 - Pz.Kpfw. IV Ausf. G - Foto

Czołgi Świata nr. 32 - Pz.Kpfw. IVModel niemieckiego średniego czołgu Pz.Kpfw. IV w skali 1/72 wraz z zeszytem opisującym historię powstania jak i szlak bojowy został wydany nakładem wydawnictwa AmerCom z serii "Czołgi Świata".Zakładki:
@-Kontakt.
e-Shop
Polecam !
In-Box Pojazdy
In-Box Figurki
WALKAROUND 1:1
FIGURKI
Tank 3D
Galeria Modeli
Warsztat
WOZY BOJOWE
CZOŁGI ŚWIATA
Fortyfikacje
FORUM
Outside The Armor
PORADNIK
Producenci Figurek
Producenci Modeli
Sklepy
Www.
Wydawnictwa
Strony Modelarzy
statystyka