Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
wtorek, 01 września 2009
"Bitwa o Grochów 1939 r." - Inscenizacja historyczna

Bitwa o Grochów 1939 r.26 września 2009 r. na terenie Dzielnicy Praga Południe odbędzie się impreza plenerowa przedstawiająca inscenizację historyczną "Bitwa o Grochów 1939 r."
W inscenizacji wezmą udział grupy rekonstrukcji historycznej w postaci polskich i niemieckich oddziałów piechoty i taborów, wspartych autentycznymi pojazdami pancernymi i bronią artyleryjską z ówczesnych lat. Inscenizacja odbędzie się w miejscu osławionej " Reduty Skrzyżowanie" przy ul. Waszyngtona, to jest na byłej linii obrony 21. Pułku piechoty "Dzieci Warszawy", dowodzonego przez pułkownika Stanisława Sosabowskiego.

piątek, 31 lipca 2009
PW '44 - plan inscenizacji wal powstańczych

Inscenizaje walk powstańczychObchody 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego będą kontynuowane w dniach 7-9 sierpnia i wezmą w niej udział grupy rekonstrukcji historycznej, co zapewne ucieszy wielu Warszawiaków i nie tylko. Na chwilę obecną wiadomo, że wezmą w niej udział następujące grupy rekonstrukcji historycznej:

GRH : Zgrupowanie Radosław
GRH : 7AA / Wiking / Pionier 39 / Rhein / SGRH Festung Bresalu / LTRH PSRH X D.O.K / KG Lisa / SGRH 3 Bastion Grolman.

niedziela, 22 lutego 2009
65. rocznica zamachu na Franza Kutscherę - Foto
Zamach na Franza Kutschere - 2009r. Nie jest to informacja stworzona na stronę poświęconą modelarstwu i czołgom, ale jako Warszawiak, nie mogę jej pominąć, a innym modelarzom, zapewne fotografie przydadzą się. W dniu dzisiejszym, w Alejach Ujazdowskich w Warszawie, odbyła się inscenizacja zamachu na kata Warszawy Franza Kutschere, która odbyła się w dniu 01.02.1944 roku.

Zakładki:
@-Kontakt.
e-Shop
Polecam !
In-Box Pojazdy
In-Box Figurki
WALKAROUND 1:1
FIGURKI
Tank 3D
Galeria Modeli
Warsztat
WOZY BOJOWE
CZOŁGI ŚWIATA
Fortyfikacje
FORUM
Outside The Armor
PORADNIK
Producenci Figurek
Producenci Modeli
Sklepy
Www.
Wydawnictwa
Strony Modelarzy
statystyka