Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
piątek, 11 września 2009
Twierdza Przemyśl: Brama Sanocka-Dolna

Zdjęcia z Przemyśla przedstawiające bramę Sanocką-Dolną, która znajduje się wewnątrz Twierdzy Przemyskiej zbudowanej przez Austriaków w połowie XIX w. Chroniła ona dostępu do twierdzy wewnętrznej, czyli bezpośrednio do miasta Przemyśl. Twierdza została poważnie uszkodzona podczas trwania I W.Ś., wiele umocnień zostało zrównanych z ziemią.

Twierdza Przemyśl Twierdza Przemyśl Twierdza Przemyśl

czwartek, 10 września 2009
Linia Mołotowa: Bunkier nr.8813 (Przemyśl)

Linia Mołotowa - PrzemyślW Przemyślu rozpoczyna się Przemyski RU Linii Mołotowa, który rozpoczęto budować w 1939 roku. Prezentuję zdjęcia Kaponiery nr.8813 projektu inż. Semena Markowycza RU Przemyskiego, która znajduje się tuż nad rzeką San w Przemyślu przy Hotelu Gromada. Trzeba również zaznaczyć, że Rosjanie do czasu napadu Niemców na ZSRR wybudowali zaledwie 35% Linii Mołotowa, jak również, RU był tylko częściowo obsadzony przez Armię Czerwoną w czerwcu 1941 roku.

niedziela, 26 lipca 2009
Schrony mobilnych wyrzutni rakiet w Łebie

Zdjęcia bunkrów i schronów dla mobilnych wyrzutni rakiet obrony wybrzeża LWP powstałe w latach '60 jakie znajdują się w Łebie. Stacjonował tu 68 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej dysponujący 4 wyrzutniami rakiet NEWA, każda wyrzutnia po 4 rakiety. Dywizjon został rozformowany w 1999 roku. Budynki są w stanie opłakanym, brak drzwi do bunkrów, garaży, zostały one jedynie w części prywatnego terenu i części gdzie znajduje się kemping. Stan widać doskonale na zdjęciach.

Stanowiska wyrzutni rakiet w Łebie Stanowiska wyrzutni rakiet w Łebie Stanowiska wyrzutni rakiet w Łebie

Zakładki:
@-Kontakt.
e-Shop
Polecam !
In-Box Pojazdy
In-Box Figurki
WALKAROUND 1:1
FIGURKI
Tank 3D
Galeria Modeli
Warsztat
WOZY BOJOWE
CZOŁGI ŚWIATA
Fortyfikacje
FORUM
Outside The Armor
PORADNIK
Producenci Figurek
Producenci Modeli
Sklepy
Www.
Wydawnictwa
Strony Modelarzy
statystyka