Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
wtorek, 19 października 2010
Wielkie bitwy II Wojny Światowej Nr. 31

Wielkie bitwy II Wojny Światowej - 3122 pażdziernika w sprzedaży ukaże się numer 31. Wielkie Bitwy II W.Ś. pt. Powstanie Warszawskie 1944 - Zryw Wolności wraz z filmamem na DVD Powstanie warszawskie - koniec jest już bliski.

Od blisko pięciu lat Polska znajdowała się pod okupacją niemiecką, jej ludność była prześladowana, zabijana i zmuszana do niewolniczej pracy, okupacyjne oddziały niszczyły wszelkie przejawy polskiej kultury i historii. Polacy nie byli jednak bezczynni. Pozostające w ukryciu oddziały Armii Krajowej czekały na rozkaz rozpoczęcia powstania, wypatrując z niecierpliwością chwili, w której istniałyby szanse na nawiązanie walki z osłabioną armią niemiecką.

sobota, 09 października 2010
Wielkie bitwy II Wojny Światowej - 30

Wielkie bitwy II Wojny Światowej - 30W sprzedaży jest już numer 30. kolekcji wielkie Bitwy II W.Ś. Saipan i Tinian 1944 wraz z filmami DVD pt. Uderzenie na Mariany oraz Zaginione dowody: Saipan.

Inwazja na Saipan była pierwszą amerykańską operacją desantową w II wojnie światowej, przeprowadzoną siłami dwóch dywizji. Saipan i Tinian znajdowały się pod kontrolą Japonii od 1914 r. Uważano je, w praktyce, za część imperium japońskiego, liczna była więc grupa mieszkających tam Japończyków. Walki o obie wyspy charakteryzowały się samą zaciekłością, z jaką spotkali się żołnierze sojuszniczy podczas wszystkich pozostałych starć na Pacyfiku.

czwartek, 23 września 2010
Wielkie bitwy II Wojny Światowej Nr. 29

Wielkie bitwy II Wojny Światowej - 29W sprzedaży jest już numer 29. kolekcji poświęcony bitwie o "Caen 1944" wraz z filmami DVD.

Jednym z głównych celów oddziałów brytyjskich, wyznaczonych im do zdobycia w dniu "D", było Caen - miasto i port o strategicznym znaczeniu. Gen.Montgomery sądził, że jest ono kluczem do kontrolowania Normandii, miejscem mającym szczególne znaczenie dla sprzymierzonych, którzy dzięki jego zdobyciu mogliby rozwinąć własne wojska. Podobnie uważali Niemcy - 6 VI 1944r. udało im się obronić miasto. Zdobyto je dopiero po ponad 30 dniach ciężkich walk. W czasie starć Caen zostało doszczętnie zniszczone, śmierć poniosło tysiące jego mieszkańców.

sobota, 11 września 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 28

Wielkie bitwy II Wojny Światowej - 28W sprzedaży jest już numer 28. kolekcji "Dzień "D" cz.3 - 1944plaża Sword" wraz z filmami DVD.

16 minut po północy 6 VI 1944 r. około 50 m od mostu na kanale Caen pod Benouville wylądował szybowiec Horsa. Wypadła z niego grupa brytyjskich spadochroniarzy, którzy błyskawicznie opanowali przeprawę przez rzekę Orne i kanał Caen. Rozpoczęło się wyzwalanie Europy okupowanej przez faszystowskie Niemcy. Kilka godzin później wybrzeże w pobliżu Ouistreham zaroiło się od żołnierzy i sprzętu brytyjskiej 3.DP, lądującej na plaży "Sword".


czwartek, 02 września 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 27

Wielkie bitwy II Wojny Światowej - 27Podczas inwazji wojsk sprzymierzonych w dniu "D" w Normandii na zachodniej flance znajdowały się lądujące na plaży "Utah" oddziały amerykańskiej 4.Dywizji Piechoty, wspierane przez desanty spadochroniarzy z 82. i 101. Dywizji Powietrznodesantowej. Desant amfibijny dotarł do brzegu poza wyznaczonym rejonem działania, jednak dzięki temu napotkał jedynie niewielki opór. Najcięższe walki toczyły się w głębi lądu, gdzie grupki rozproszonych spadochroniarzy próbowały wykonać przydzielone im zadania. W książce znajduje się opis działań wojsk sprzymierzonych na plaży "Utah" i historia walk związków piechoty prących z plaż w głąb Francji, by połączyć się ze spadochroniarzami znajdującymi się 10-12 km od brzegu.

piątek, 13 sierpnia 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 26

Wielkie bitwy II wojny światowej 26Numer 26. kolekcji Dzień "D" cz.1 1944 Plaża "Omaha" wraz z firmem na DVD "Dzień 'D'" cz.1 w sprzedaży.

Lądowanie w Normandii 6 VI 1944 r. było największą do tego czasu operacją desantową w dziejach świata. Do przetransportowania przez wody kanału La Manche wojsk, mających otworzyć wyczekiwany od dawna drugi front, zgromadzono największą armadę, jaką kiedykolwiek widział świat. Spośród pięciu miejsc lądowania, na jakie zdecydowali się planiści sprzymierzonych, tylko plaża nosząca nazwę "Omaha" mogła sprawić większe trudności.

poniedziałek, 09 sierpnia 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 25

Wielkie bitwy II wojny światowej 25Numer 25. kolekcji Wielkie Bitwy II Wojny Światowej pt. Wyspy Marshalla 1944 r. - Operacja "Flintlock" wraz z filmem DVD "Powietrzna bitwa nad Marianami", "USS Enterprise - zwycięzca w bitwie o Wyspy Marshalla, atakuje Truk".

Po zdobyciu Tarawy w listopadzie 1943 r. Amerykanie skierowali swoją uwagę na Wyspy Marshalla. Stanowiły one kolejny, logiczny etap w trategii "Żabich skoków", mających ostatecznie doprowadzić wojska sprzymierzonych do Wysp Japońskich, a wcześniej zapewnić możliwość uderzenia na Guam i Saipan. Świeżo sformowana 4.Dywizja Piechoty Morskiej desantowała się na brzegach wysp Roi i Namur 1 II 1944 r., podczas gdy 7. Dywizja Piechoty wylądowała na Kwajalein.

wtorek, 13 lipca 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 24

Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 24.

Numer 24. kolekcji Wielkie Bitwy II Wojny  Światowej pt. "Anzio 1944 - Oblężony przyczółek" wraz z filmem DVD "Kampania włoska - bitwa o Anzio"

Sprzymierzeni zdecydowali się na lądowanie pod Anzio w styczniu 1944 r., by przełamać impas pod Monte Cassino. Desant ten był jedną z najbardziej kontrowersyjnych operacji II wojny światowej. Decyzje podjęte przez dowódców i polityków doprowadziły do trzymiesięcznych starć w okopach, przypominających działania I wojny światowej. Pod ogniem niemieckiej artylerii znajdował się cały teren przyczółka.

środa, 30 czerwca 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 23
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 232 lipca w sprzedaży pojawi się nr. 23 serii WBIIWŚ, pt.: Monte Cassino 1944 Przełamanie Linii Gustawa wraz z filmem DVD "Zaginione dowody: Monte Cassino".

Walki o Monte Cassino były prawdopodobnie najbardziej zaciekłą i najtrudniejszą bitwą całej kampanii włoskiej. Szczyt Cassino, na którym wznosił się majestatyczny, wspaniały i skazany na zagładę klasztor, stanowił klucz do przełamania Linii Gustawa, systemu stałych fortyfikacji przecinających Półwysep Apeniński, blokujących sprzymierzonym drogę do Rzymu.


środa, 23 czerwca 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 22

Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 22Ukazał się numer 22. kolekcji pt. "Tarawa 1943 - Drugi cios Marines", wraz z filmem DVD "Zaginione dowody - Tarawa".

Wyspa Betio z atolu Tarawa była broniona przez elitarne oddziały japońskie, na których czele stał doświadczony dowódca, kontradm.Keiji Shibasaki. Przygotowując się do odparcia spodziewanego desantu Amerykanów, Japończycy zamienili podejścia do wyspy i sam ląd w ciąg umocnień, przeszkód i schronów bojowych, zdecydowani powstrzymać nieprzyjaciela jeszcze przed dotarciem do brzegów Betio. Japoński dowódca powiedział nawet, że "Amerykanie nie zdołają zająć tej wyspy, mając nawet milion żołnierzy, zajmie im to 100 lat".

 
1 , 2 , 3 , 4
Zakładki:
@-Kontakt.
e-Shop
Polecam !
In-Box Pojazdy
In-Box Figurki
WALKAROUND 1:1
FIGURKI
Tank 3D
Galeria Modeli
Warsztat
WOZY BOJOWE
CZOŁGI ŚWIATA
Fortyfikacje
FORUM
Outside The Armor
PORADNIK
Producenci Figurek
Producenci Modeli
Sklepy
Www.
Wydawnictwa
Strony Modelarzy
statystyka