Zapowiedzi : Nowości : Modele : Czołgi : Figurki : Zdjęcia
wtorek, 19 października 2010
Wielkie bitwy II Wojny Światowej Nr. 31

Wielkie bitwy II Wojny Światowej - 3122 pażdziernika w sprzedaży ukaże się numer 31. Wielkie Bitwy II W.Ś. pt. Powstanie Warszawskie 1944 - Zryw Wolności wraz z filmamem na DVD Powstanie warszawskie - koniec jest już bliski.

Od blisko pięciu lat Polska znajdowała się pod okupacją niemiecką, jej ludność była prześladowana, zabijana i zmuszana do niewolniczej pracy, okupacyjne oddziały niszczyły wszelkie przejawy polskiej kultury i historii. Polacy nie byli jednak bezczynni. Pozostające w ukryciu oddziały Armii Krajowej czekały na rozkaz rozpoczęcia powstania, wypatrując z niecierpliwością chwili, w której istniałyby szanse na nawiązanie walki z osłabioną armią niemiecką.

sobota, 09 października 2010
Wielkie bitwy II Wojny Światowej - 30

Wielkie bitwy II Wojny Światowej - 30W sprzedaży jest już numer 30. kolekcji wielkie Bitwy II W.Ś. Saipan i Tinian 1944 wraz z filmami DVD pt. Uderzenie na Mariany oraz Zaginione dowody: Saipan.

Inwazja na Saipan była pierwszą amerykańską operacją desantową w II wojnie światowej, przeprowadzoną siłami dwóch dywizji. Saipan i Tinian znajdowały się pod kontrolą Japonii od 1914 r. Uważano je, w praktyce, za część imperium japońskiego, liczna była więc grupa mieszkających tam Japończyków. Walki o obie wyspy charakteryzowały się samą zaciekłością, z jaką spotkali się żołnierze sojuszniczy podczas wszystkich pozostałych starć na Pacyfiku.

czwartek, 23 września 2010
Wielkie bitwy II Wojny Światowej Nr. 29

Wielkie bitwy II Wojny Światowej - 29W sprzedaży jest już numer 29. kolekcji poświęcony bitwie o "Caen 1944" wraz z filmami DVD.

Jednym z głównych celów oddziałów brytyjskich, wyznaczonych im do zdobycia w dniu "D", było Caen - miasto i port o strategicznym znaczeniu. Gen.Montgomery sądził, że jest ono kluczem do kontrolowania Normandii, miejscem mającym szczególne znaczenie dla sprzymierzonych, którzy dzięki jego zdobyciu mogliby rozwinąć własne wojska. Podobnie uważali Niemcy - 6 VI 1944r. udało im się obronić miasto. Zdobyto je dopiero po ponad 30 dniach ciężkich walk. W czasie starć Caen zostało doszczętnie zniszczone, śmierć poniosło tysiące jego mieszkańców.

sobota, 11 września 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 28

Wielkie bitwy II Wojny Światowej - 28W sprzedaży jest już numer 28. kolekcji "Dzień "D" cz.3 - 1944plaża Sword" wraz z filmami DVD.

16 minut po północy 6 VI 1944 r. około 50 m od mostu na kanale Caen pod Benouville wylądował szybowiec Horsa. Wypadła z niego grupa brytyjskich spadochroniarzy, którzy błyskawicznie opanowali przeprawę przez rzekę Orne i kanał Caen. Rozpoczęło się wyzwalanie Europy okupowanej przez faszystowskie Niemcy. Kilka godzin później wybrzeże w pobliżu Ouistreham zaroiło się od żołnierzy i sprzętu brytyjskiej 3.DP, lądującej na plaży "Sword".


czwartek, 02 września 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 27

Wielkie bitwy II Wojny Światowej - 27Podczas inwazji wojsk sprzymierzonych w dniu "D" w Normandii na zachodniej flance znajdowały się lądujące na plaży "Utah" oddziały amerykańskiej 4.Dywizji Piechoty, wspierane przez desanty spadochroniarzy z 82. i 101. Dywizji Powietrznodesantowej. Desant amfibijny dotarł do brzegu poza wyznaczonym rejonem działania, jednak dzięki temu napotkał jedynie niewielki opór. Najcięższe walki toczyły się w głębi lądu, gdzie grupki rozproszonych spadochroniarzy próbowały wykonać przydzielone im zadania. W książce znajduje się opis działań wojsk sprzymierzonych na plaży "Utah" i historia walk związków piechoty prących z plaż w głąb Francji, by połączyć się ze spadochroniarzami znajdującymi się 10-12 km od brzegu.

piątek, 13 sierpnia 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 26

Wielkie bitwy II wojny światowej 26Numer 26. kolekcji Dzień "D" cz.1 1944 Plaża "Omaha" wraz z firmem na DVD "Dzień 'D'" cz.1 w sprzedaży.

Lądowanie w Normandii 6 VI 1944 r. było największą do tego czasu operacją desantową w dziejach świata. Do przetransportowania przez wody kanału La Manche wojsk, mających otworzyć wyczekiwany od dawna drugi front, zgromadzono największą armadę, jaką kiedykolwiek widział świat. Spośród pięciu miejsc lądowania, na jakie zdecydowali się planiści sprzymierzonych, tylko plaża nosząca nazwę "Omaha" mogła sprawić większe trudności.

poniedziałek, 09 sierpnia 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 25

Wielkie bitwy II wojny światowej 25Numer 25. kolekcji Wielkie Bitwy II Wojny Światowej pt. Wyspy Marshalla 1944 r. - Operacja "Flintlock" wraz z filmem DVD "Powietrzna bitwa nad Marianami", "USS Enterprise - zwycięzca w bitwie o Wyspy Marshalla, atakuje Truk".

Po zdobyciu Tarawy w listopadzie 1943 r. Amerykanie skierowali swoją uwagę na Wyspy Marshalla. Stanowiły one kolejny, logiczny etap w trategii "Żabich skoków", mających ostatecznie doprowadzić wojska sprzymierzonych do Wysp Japońskich, a wcześniej zapewnić możliwość uderzenia na Guam i Saipan. Świeżo sformowana 4.Dywizja Piechoty Morskiej desantowała się na brzegach wysp Roi i Namur 1 II 1944 r., podczas gdy 7. Dywizja Piechoty wylądowała na Kwajalein.

wtorek, 13 lipca 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 24

Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 24.

Numer 24. kolekcji Wielkie Bitwy II Wojny  Światowej pt. "Anzio 1944 - Oblężony przyczółek" wraz z filmem DVD "Kampania włoska - bitwa o Anzio"

Sprzymierzeni zdecydowali się na lądowanie pod Anzio w styczniu 1944 r., by przełamać impas pod Monte Cassino. Desant ten był jedną z najbardziej kontrowersyjnych operacji II wojny światowej. Decyzje podjęte przez dowódców i polityków doprowadziły do trzymiesięcznych starć w okopach, przypominających działania I wojny światowej. Pod ogniem niemieckiej artylerii znajdował się cały teren przyczółka.

środa, 30 czerwca 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 23
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 232 lipca w sprzedaży pojawi się nr. 23 serii WBIIWŚ, pt.: Monte Cassino 1944 Przełamanie Linii Gustawa wraz z filmem DVD "Zaginione dowody: Monte Cassino".

Walki o Monte Cassino były prawdopodobnie najbardziej zaciekłą i najtrudniejszą bitwą całej kampanii włoskiej. Szczyt Cassino, na którym wznosił się majestatyczny, wspaniały i skazany na zagładę klasztor, stanowił klucz do przełamania Linii Gustawa, systemu stałych fortyfikacji przecinających Półwysep Apeniński, blokujących sprzymierzonym drogę do Rzymu.


środa, 23 czerwca 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 22

Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 22Ukazał się numer 22. kolekcji pt. "Tarawa 1943 - Drugi cios Marines", wraz z filmem DVD "Zaginione dowody - Tarawa".

Wyspa Betio z atolu Tarawa była broniona przez elitarne oddziały japońskie, na których czele stał doświadczony dowódca, kontradm.Keiji Shibasaki. Przygotowując się do odparcia spodziewanego desantu Amerykanów, Japończycy zamienili podejścia do wyspy i sam ląd w ciąg umocnień, przeszkód i schronów bojowych, zdecydowani powstrzymać nieprzyjaciela jeszcze przed dotarciem do brzegów Betio. Japoński dowódca powiedział nawet, że "Amerykanie nie zdołają zająć tej wyspy, mając nawet milion żołnierzy, zajmie im to 100 lat".

niedziela, 30 maja 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 21

Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 21Numer 21. kolekcji Kursk 1943 Klęska Panzerwaffe wraz z filmem DVD "Pola Bitew: Bitwa o Kursk".

Bitwa na łuku kurskim była jednym z największych starć pancernych II wojny światowej, była też ostatnią wielką ofensywą niemiecką na froncie wschodnim. Po jej rozstrzygnięciu inicjatywa strategiczna na Wschodzie przeszła całkowicie na stronę Armii Czerwonej. Zwycięstwo w bitwie kurskiej było dla Rosjan początkiem całego szeregu sukcesów, którego kulminacją było zdobycie Berlina w maju 1945 r.piątek, 14 maja 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 20

Wielkie Bitwy II Wojny Światowe Nr. 20Numer 20. kolekcji - Przełęcz Kasserine 1943 - Ostatnie walki w Afryce wraz z filmem DVD "Zaginione dowody: Afryka Północna" w sprzedaży od 21 maja 2010 r.

Walki w Afryce Północnej, które toczyły się od listopada 1942 r. do maja 1943 r., były chrztem bojowym armii USA. Po łatwym lądowaniu na plażach Afryki amerykański II Korpus ruszył ku Tunezji, wspierając w ten sposób działania brytyjskiej 8. Armii. Rommel, obawiający się uderzenia na tyły swoich wojsk, zdecydował się zaatakować niedoświadczone oddziały amerykańskie, zadając im błyskawiczny, niespodziewany cios na przełęczy Kasserine.


piątek, 07 maja 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 19

Wielkie Bitwy II Wojny Światowe Nr. 19Numer 19. kolekcji - Sewastopol 1942
Zwycięstwo von Mansteina
wraz z filmem DVD "Pola Bitew: Bitwa o Krym"
w sprzedaży od 7 maja 2010 r.

Hitler w rozkazie wydanym pod koniec lipca 1941 r. rozkazał GA "Południe" zajęcie Krymu, co miało zapobiec radzieckim atakom lotniczym na zagłębie naftowe Ploeszti w Rumunii. Realizacja tego zadania przypadła słabej 11. Armii dowodzonej przez gen. płk. von Mansteina, którego oddziały pod koniec września 1941 r. zaatakowały silnie bronione umocnienia radzieckie na Przesmyku Perekopskim, a w maju następnego roku oczyściły z obrońców Półwysep Kerczeński.

sobota, 17 kwietnia 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 18

Wielkie Bitwy II Wojny Światowe Nr. 18Numer 18 serii "Wielkie bitwy II Wojny Światowej - "Stalingrad 1942" wraz z filmem DVD "Kolor wojny" odc.18
ukaże się w sprzedaży 23.04.br.

Jedną z największych i najczęściej opisywanych batalii II wojny światowej jest bitwa o Stalingrad, w której wojska Hitlera poniosły pierwszą wielką klęskę na froncie wschodnim. Odegrała ona rolę swoistego katalizatora ostatecznej porażki III Rzeszy, przywracając wiarę w możliwość odniesienia zwycięstwa żołnierzom armii radzieckiej. Książka zawiera szczegółowy opis obu stron konfliktu oraz ich dowódców, omówiono też wpływ, jaki wywarli oni na ostateczny wynik tego gigantycznego starcia.

piątek, 02 kwietnia 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 17

Wielkie Bitwy II Wojny Światowe Nr. 17Numer 17 serii "Wielkie bitwy II Wojny Światowej - "Dieppe 1942 - Wstęp do inwazji" wraz z filmem DVD "Kolor wojny" odc.17

Rajd na Dieppe w sierpniu 1942 r. jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych akcji okresu II wojny światowej. Operacja "Jubilee" zakładała czołowy atak na umocniony port, połączony z desantem wojsk pancernych i piechoty wprost na plaże. Zadaniem głównych sił inwazyjnych było zniszczenie urządzeń portowych, natomiast wydzielone oddziały szturmowe miały zlikwidować stanowiska artylerii nabrzeżnej i przeciwlotniczej. Operacja zakończyła się klęską, nie zrealizowano praktycznie żadnego z wyznaczonych zadań.

poniedziałek, 22 marca 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 16

Wielkie Bitwy II Wojny Światowe Nr. 16Nr. 16. serii "Wielkie Bitwy..." - "Guadalcanal 1942 - Atak piechoty morskiej" ukaże się w sprzedaży 26.03.br.

Mit niezwyciężonej armii japońskiej legł w gruzach na niewielkiej, prawie nieznanej wyspie Pacyfiku - Guadalcanal. Miała tam miejsce pierwsza podczas II wojny światowej amerykańska operacja desantowa, w wyniku której, w długotrwałych walkach prowadzonych przez Korpus Piechoty Morskiej i armię amerykańską, po raz pierwszy w tym konflikcie powstrzymano postępy japońskich wojsk lądowych. W trakcie pięciomiesięcznych walk Amerykanie i Japończycy stracili ponad 27 tys. ludzi.

niedziela, 07 marca 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 15

Wielkie Bitwy II Wojny Światowe 1512 marca ukaże się w sprzdaży kolejny numer kolekcji: Wielkie bitwy II Wijny Światowej.

Numer 15: "El-Alamejn 1942 - Punkt zwrotny" wraz z filmem DVD "Kolor wojny".

Bitwa pod El-Alamejn była dla Brytyjczyków punktem zwrotnym w II wojnie światowej. Trzy starcia, do jakich tam doszło pomiędzy lipcem a listopadem 1942 r., miały na celu powstrzymanie natarcia feldmarszałka Rommla ku Egiptowi i Kanałowi Sueskiemu. W trakcie ostatniej z tych bitew, jaka rozegrała się w październiku i listopadzie 1942 r., inicjatywa leżała już po stronie Brytyjczyków.

czwartek, 25 lutego 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 14

Wielkie Bitwy II Wojny Światowe 14Numer 14. kolekcji Midway 1942 - Decydująca bitwa na Pacyfiku wraz z filmem DVD "Kolor wojny" odc.14.

Bitwa pod Midway była punktem zwrotnym wojny na Pacyfiku. Po całej serii zadziwiających zwycięstw japońska flota była u szczytu potęgi. Jej dowódcy starali się doprowadzić do decydującej bitwy morskiej z Amerykanami, mając nadzieję na odniesienie druzgocącego zwycięstwa. W czasie starcia ponieśli jednak miażdżącą klęskę, tracąc cztery lotniskowce i setki doskonale wyszkolonych lotników.


sobota, 13 lutego 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 13

Wielkie Bitwy II Wojny Światowe 13

Numer 13. Al-Ghazala 1942
Największe zwycięstwo Rommla
wraz z filmem DVD "Kolor wojny" odc.12.

Po chwilowej przerwie w walkach w Afryce Północnej Armia Pancerna "Afryka", dowodzona przez gen. Erwina Rommla, runęła na pozycje brytyjskie na Linii Al-Ghazala w maju 1942 r.. Pozorując atak na północne ugrupowania nieprzyjaciela i obchodząc broniące południowej flanki oddziały legii cudzoziemskiej, walczące pod sztandarem Wolnej Francji, niemiecki dowódca okrążył główne zgrupowanie Brytyjczyków. Po odparciu wściekłych kontrataków pancernych Rommel zmusił jednostki brytyjskiej 8.Armii do odwrotu - zginęło lub trafiło do niewoli tysiące żołnierzy sojuszniczych.

sobota, 30 stycznia 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 12

Wielkie Bitwy II Wojny Światowe 12Numer 12. Kolekcji Wielkie Bitwy II W.Ś
Rajd Doolittle'a 1942 - Pierwszy cios Ameryki
wraz z filmem DVD "Kolor wojny" odc.12.


Na początku 1942 r. sytuacja strategiczna Stanów Zjednoczonych była nie do pozazdroszczenia. Wojska USA znajdowały się w odwrocie, pobito je na Filipinach, a Hawaje i Zachodnie Wybrzeże szykowały się na najgorsze. Japończycy atakowali nie dając wytchnienia wojskom amerykańskim i sojuszniczym, umacniali się na zdobytych terytoriach, przygotowywali kolejne operacje ofensywne.

wtorek, 19 stycznia 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 11

Wielkie Bitwy II Wojny Światowe 11Numer 11. Kolekcji Wielkie Bitwy II W.Ś.
Saint-Nazaire 1942 - Zuchwały rajd komandosów
wraz z filmem DVD "Kolor wojny" odc.11

Rajd Saint-Nazaire, do którego doszło w marcu 1942 r., był dziełem zespołu odważnych ludzi, działających pod nadzorem brytyjskiego Dowództwa Operacji Specjalnych. Atak komandosów na okupowany przez Niemców port był jedną z najbardziej zuchwałych akcji II wojny światowej. Saint-Nazaire było w 1942 r. nie tylko bazą niemieckich okrętów podwodnych, atakujących aliancką żeglugę oceaniczną - znajdował się tam największy na wybrzeżu Atlantyku suchy dok, jedyny jaki mógł przyjąć niemieckiego kolosa, pancernik "Tirpitz".

AmerCom Kolekcja Wozów Bojowych

niedziela, 03 stycznia 2010
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 10

Wielkie Bitwy II Wojny Światowe 10Numer 10. Kolekcji Wielkie Bitwy II W.Ś. "Moskwa 1941 - Pierwsza porażka Hitlera"
wraz z filmem DVD "Kolor wojny" odc.10

Pod koniec września 1941 r., kiedy armia radziecka straciła już ponad 2 miliony żołnierzy, Hitler podjął decyzję o zmianie kierunku natarcia zwycięskich wojsk niemieckich. Ich nowym celem było serce ZSRR - Moskwa.
Zbliżała się jednak straszna rosyjska zima, Niemcy ścigali się więc z czasem, próbując wyprowadzić ostateczne natarcie na stolicę nieprzyjaciela przed nadejściem mrozów. Stalin rozpaczliwie opóźniał ich działania, rzucając do walki wszystkie dostępne mu oddziały.

środa, 23 grudnia 2009
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 9

Wielkie Bitwy II Wojny Światowe 9Numer 9. Kolekcji Wielkie Bitwy II W.Ś. Pearl Harbor 1941 - Dzień hańby
wraz z filmem DVD "Kolor wojny" odc.9

7 XII 1941 r. był jednym z najważniejszych momentów II wojny światowej - tego dnia w konflikt zostały wciągnięte Stany Zjednoczone. Japońska flota uderzeniowa, w skłądzie której znajdowało się sześć lotniskowców, zaatakowała dwoma falami samolotów amerykańską Flotę Pacyfiku, stacjonującą w bazie w Pearl Harbor. W zależności od punktu widzenia był to albo byskotliwy i odważny manewr strategiczny, albo też przykład niesłychanego lotrostwa.

piątek, 04 grudnia 2009
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 8

Wielkie Bitwy II Wojny Światowe 8

Numer 8. Kolekcji Operacja "Barbarossa" 1941 Hitler uderza na ZSRR wraz z filmem DVD "Kolor wojny" odc.8

Wczesnym rankiem 22 VI 1941 r. niebo nad zachodnią granicą ZSRR rozświetliły wybuchy pocisków artyleryjskich i łuny pożarów. Na zaskoczone jednostki Armii Czerwonej spadła niemiecka nawałnica. Armie faszystowskich Niemiec były podzielone na trzy grupy, operujące na głównych kierunkach działań - północnym, środkowym i południowym.

sobota, 21 listopada 2009
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej Nr. 7
Wielkie Bitwy II Wojny Światowe 7Numer 7. Kolekcji
Tobruk 1941 Pierwsza ofensywa Rommlawraz z filmem DVD "Kolor wojny" odc.7

W lutym 1941 r. do Trypolisu przybył gen. Erwin Rommel, którego zadaniem miała być pomoc dla sił włoskich, przepędzonych właśnie z Cyrenajki przez Brytyjczyków. Wyczyny zarówno niemieckiego generała, jak i dowodzonych przez niego wojsk przeszły potem do historii wojskowości. W trakcie swej ofensywy "Lis pustyni" odrzucił oddziały Brytyjskiej Wspólnoty Narodów z powrotem na granicę egipsko-libijską, zdobywając przy tym znaczną część sprzętu brytyjskiej 2. DPanc.
 
1 , 2
Zakładki:
@-Kontakt.
e-Shop
Polecam !
In-Box Pojazdy
In-Box Figurki
WALKAROUND 1:1
FIGURKI
Tank 3D
Galeria Modeli
Warsztat
WOZY BOJOWE
CZOŁGI ŚWIATA
Fortyfikacje
FORUM
Outside The Armor
PORADNIK
Producenci Figurek
Producenci Modeli
Sklepy
Www.
Wydawnictwa
Strony Modelarzy
statystyka